Czech Republic

Nejrychlejší Bottas, Hamiltonův náhradník Russell byl v kvalifikaci druhý

Bottas si na kratším okruhu, než na jakém se na stejném místì pøed tıdnem jela Velká cena Bahrajnu, dojel pro pátou pole position v sezonì vıkonem 53,377 sekundy. Russella, kterı se do Mercedesu pøesunul z Williamsu poté, co sedminásobnı mistr svìta Hamilton mìl pozitivní test na koronavirus, porazil o 26 tisícin.

„Bylo to neuvìøitelnì dramatické. Navíc jsem se toho musel tolik nauèit, protože na zaèátku jsem se ve voze cítil úplnì mimo,“ øekl v televizním rozhovoru Russell. „V podstatì jsem se musel odnauèit všechno, co jsem se nauèil ve Williamsu, a zaèít tady úplnì znova,“ uvedl.

„Nebylo snadné tady z auta dostat potøebnı vıkon. Mùžeme se od toho odrazit, ale poøád je to pro závod trochu neznámá, protože tahle tra je jak z Mickey Mouse,“ pøidal Bottas, kterı ze ètyø pole position v sezonì dokázal jen jednu promìnit ve vítìzství.

Dvaadvacetiletı Russell, jenž v Sáchiru vyhrál oba páteèní tréninky, pøestože se musel vyrovnávat s novım vozem, si pøipsal nejlepší kvalifikaèní vısledek v kariéøe a má velkou šanci poprvé v kariéøe bodovat. Jeho dosavadním maximem v kvalifikaci i v závodì bylo jedenácté místo.

„Trochu mì mrzí, že jsem nezískal pole position, ale kdybyste mi pøed tıdnem øekli, že tady budu startovat z druhého místa, nevìøil bych vám,“ uvedl Russell. „Ale dostat se na poslední chvíli na druhé místo a bıt tìsnì za Valtterim je skvìlé. Uvidíme, co z toho bude zítra,“ dodal.

Ze tøetího místa odstartuje Max Verstappen z Red Bullu. Za Bottasem, se kterım bojuje o druhé místo v koneèném poøadí a dva závody pøed koncem sezony na pilota Mercedesu ztrácí 12 bodù, zaostal o 56 tisícin. Ètvrtım místem pøekvapil Charles Leclerc z Ferrari.

Velká cena Sáchiru

Kvalifikace na závod MS vozù formule 1

1. Bottas (Fin./Mercedes) 53,377, 2. Russell (Brit./Mercedes) -0,026, 3. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,056, 4. Leclerc (Mon./Ferrari) -0,236, 5. Pérez (Mex./Racing Point) -0,413, 6. Kvjat (Rus./Alpha Tauri) -0,529, 7. Ricciardo (Austr./Renault) -0,580, 8. Sainz (Šp./McLaren) -0,633, 9. Gasly (Fr./Alpha Tauri) -0,777, 10. Stroll (Kan./Racing Point) -0,823. 

Football news:

Alessandro Costacurta: Inter are the favourites for both the Milan derby and the Scudetto
The Valencia player tested positive for antigens. Yesterday was a match with Atletico
Tottenham topped the rating of the most eco-friendly clubs in the Premier League. Manchester United, Arsenal, Brighton and Man City-in the top 5, Liverpool-7th
Manchester United and Liverpool put on a show in the cup. The sponsor of the entertainment is the bold positions of Trent and Rashford (United have better realized this advantage)
Roman Abramovich: Lampard's status at Chelsea remains unshakeable. He is an iconic figure for the club
Chelsea have sacked Lampard
Sergi Roberto can recover for the game with Athletic on January 31. He missed more than 2 months