Czech Republic

Nejlepší sluchátka na léto: 16 otestovaných modelů bez drátů pro sportovce i požitkáře či dříče

Hudba, podcasty, zvuk k filmům nebo hrám. Sluchátka jsou nejlepší způsob, jak si užít oblíbené zvuky v soukromí vlastní hlavy a kvalitněji, než jak to za stejnou cenu dokážou reprosoustavy. Pořízení i levných sluchátek dá hudbě a filmům život, se zavřenýma očima se mohou i Pokáčovi vrátit vlasy.

Proti loňskému roku, kdy jsme vybírali hned dvě sady sluchátek – plně bezdrátová a sluchátka s rušením okolního hluku – letos jdeme ještě o kousek dál. Tento článek pojme všechny typy bezdrátových sluchátek, tedy takzvaných "in-ear" do uší a "on-ear" na hlavu. Druhý článek se pak zaměří na sluchátka, které uživatel musí do zařízení zapojit pomocí drátu.

Úplně bez drátů

Nejpopulárnější kategorie sluchátek vděčí za své rozšíření Applu, o tom není potřeba vůbec diskutovat. Je jedno, že Apple nebyl první, je jedno, že nenabízí nejlepší zvuk… Nikdo neprodal více sluchátek, kterým úplně chybí dráty. Hlavním prodejním argumentem pro true wireless sluchátka je pohodlí, s tím, že oproti tradičním bezdrátovým sluchátkům vás netlačí hlavový most na temeni ani nákrčník na krku.

Moje zkušenost říká, že je to jen věc zvyku a plně bezdrátová sluchátka mají i nevýhody, včetně toho, že řada z nich není nijak extra pohodlná v uchu. Poslední rok ale přinesl zásadní zlepšení v oblasti výdrže na jedno nabití. A ani po roce používání plně bezdrátových sluchátek jsem žádná neztratil, takže se nenaplnily moje největší obavy. Několikrát mi nicméně sluchátka skončila na zemi a hrozně nerad je strkám do kapes, když potřebuji na chvíli slyšet; třeba vyřídit v kavárně objednávku.

Hlavním problémem tohoto typu sluchátek tedy zůstává životnost baterie – akumulátor uvnitř skořepin žádný výrobce nevymění. O to důležitější je tedy výchozí kapacita baterie přímo ve sluchátkách, protože úbytek kapacity je postupný, a když začnete z velkého čísla, je to lepší, než když máte už na začátku jen polovinu energie.

Football news:

Former Manchester United midfielder angel Gomez has moved to Lille. He will spend the season on loan in Boavista
Tevez has extended his contract with Boca juniors until 2021
Arsenal will announce Willian's move next week
Benfica are working on a transfer for Cavani
Messi refused to shake hands with Cakir after the game with Napoli. The referee cancelled his goal
🐝De Jong played with Napoli with a bandage on his arm due to a bee sting
Shevchenko-Pirlo: good Luck in your new adventure