Neapol otočila utkání s Beneventem a porazila nováčka 2:1

Řím - Fotbalisté Neapole otočili zápas 5. kola s nováčkem italské ligy Beneventem a vyhráli na jeho hřišti 2:1. Souboj svedl proti sobě bratry Lorenza a Roberta Insigneovy a oba se zapsali mezi střelce.

Jako první se prosadil mladší Roberto, který se ve 30. minutě trefil z úhlu. Srovnání měl na noze kapitán Neapole Lorenzo, ve 48. minutě ale jeho přesnou střelu neuznal videorozhodčí kvůli předcházejícímu ofsajdu. Dočkal se až po hodině hry, kdy kličkou před vápnem vyřadil soupeře a obstřelem o břevno vyrovnal. O vítězství Neapole rozhodl v 67. minutě Andrea Petagna.

Cagliari v gólové přestřelce zdolalo dalšího nováčka z Crotone 4:2. V prvním poločase padlo pět gólů, domácím pak při vedení 3:2 pomohlo vyloučení záložníka Lucy Cigariniho těsně po přestávce.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Cagliari - Crotone 4:2 (25. Lykogiannis, 35. Simeone, 45. Sottil, 85. Joao Pedro - 21. Messias, 43. Molina), Benevento - Neapol 1:2 (30. R. Insigne - 60. L. Insigne, 67. Petagna), Parma - Spezia 2:2 (34. Gagliolo, 90.+1 Kucka z pen. - 28. Chabot, 31. Agudelo),