Czech Republic

Návštěvníci restaurací ve Vídni se budou muset povinně registrovat pro případ nákazy

Rakouské hlavní město Vídeň ve čtvrtek vydalo nařízení, podle něhož se musí návštěvníci pohostinských zařízení povinně registrovat. Opatření, které vstoupí v platnost v pondělí a předběžně platí do konce roku, má usnadnit dohledávání kontaktů v případě výskytu koronavirové nákazy v podniku, informovala agentura APA.

Hostinští budou mít povinnost předložit hostům formulář pro zanesení osobních údajů. Vídeňský starosta Michael Ludwig ze sociálnědemokratické strany (SPD) APA řekl, že každý dostane svůj formulář zvlášť. Nepůjde tedy o seznamy, ze kterých by návštěvníci podniků mohli vyčíst, kdo v daný den lokál také navštívil.

Provozovatelé restaurací mají formuláře následně uschovat na čtyři týdny. Úřady do nich budou moci nahlédnout jen v případě výskytu nákazy. Restauratéři, kteří odmítnou formuláře předkládat, musí počítat s pokutami.

V Rakousku postupně rostou počty nově nakažených covidem-19. Za poslední den jich téměř devítimilionová alpská republika hlásí 832, přičemž na Vídeň jich připadá 431. Některé rakouské regiony postupně zpřísňují protiepidemická opatření.

Rakousko nově vydalo, s platností od pondělí, varování před cestami mimo jiné do Prahy, kde jen za posledních 24 hodin přibylo 601 nakažených.

Football news:

Fati is the first in the history of the Champions League to score 2 goals under the age of 18
Messi scored in the 16th consecutive Champions League season and repeated Giggs' record
Bruno did not score a PSG penalty at the first attempt, but the referee asked for an Interruption due to Navas' exit from the goal line
Koeman is the fifth coach to manage 6 teams in the Champions League
Messi is playing his 17th season in the Champions League for Barcelona. This is a club record
Pirlo is the 3rd coach in the history of Juve to win a debut away match in the Champions League, after Capello and Lippi
Georginho Wijnaldum: Pickford went for an idiotic tackle. In matches with Everton, this often happens