Czech Republic

Nadace ČEZ: Uživatelé EPP podpořili v Moravskoslezském kraji projekty za více než tři miliony

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali lidé v Moravskoslezském kraji na sport. Výlety, běháním, cyklistikou nebo bruslením lidé překonávali stres a izolaci, někteří sportovci ale pohyb využili i k tomu, aby pomohli druhým prostřednictvím sportovně charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Díky nim vloni „EPPka“ v kraji podpořila 39 projektů v celkové hodnotě přes 3 miliony korun.

Nadace ČEZ: Uživatelé EPP podpořili v Moravskoslezském kraji projekty za více než tři miliony
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Pohyb zlepšuje náladu. Loni lidé kvůli epidemii covid-19 potřebovali pozitivní impulzy tím více. Možná i proto začalo loni s aplikací EPP v Česku sportovat přes 41 000 nových uživatelů. Rodina „EPPkařů“ se tak rozrostla už na téměř 490 000 osob. Neobvyklý rok se odrazil také v nabídce projektů, které uživatelé mohli svým pohybem podpořit. Vedle těch standardních, zaměřených na pomoc různě znevýhodněným či handicapovaným spoluobčanům, podporu místních komunit nebo ochranu životního prostředí, tak posílali vysportované body i na zajištění potravinové pomoci samoživitelům zasaženým epidemií, distanční výuky dětí z chudých rodin, nebo na kulturní zážitky izolovaných seniorů.

„Loňský rok byl pro nás všechny náročný a jsem ráda, že se stovky tisíc našich eppkařů rozhodli mu čelit sportem a pomocí potřebným. Prostřednictvím EPPky udělali nejen něco pro svoje fyzické i psychické zdraví, ale také nabídli pomocnou ruku těm, kdo to nejvíc potřebují. Vážíme si nováčků, kteří s naší aplikací vyšli běhat nebo vyjeli na kole poprvé, i těch, kdo s námi pomáhají delší dobu,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Projekty, podpořené Nadací ČEZ díky energii lidí z EPP – Pomáhej pohybem (výběr):

Zapnout aplikaci EPP a sbírat body pro neziskové projekty si uživatelé mohou u 26 různých pohybových aktivit. Přestože nejčastěji volí chůzi (40 %), běh a cyklistiku (po 20 %), vyberou si i milovníci sportů týmových (fotbal, hokej), zimních (běžky, lyžování, skialpinismus, sněžnice), vodních (kajak, paddleboard, plavání) či indoorových (tanec, aerobik, posilování). Oblíbené jsou i kolečkové brusle, největší nárůst loni zaznamenala kategorie Nordic walking neboli severská chůze. EPPka nezapomíná ani na handicapované sportovce, kteří ji mohou aktivovat pro jízdu na handbiku nebo na invalidním vozíku.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje
Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Uživatelé EPP podpořili v Moravskoslezském kraji projekty za více než tři miliony

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali lidé v Moravskoslezském kraji na spo…

Football news:

Mestalla one on one with nature: without fans the stands at the Valencia stadium are overgrown with grass 🌿
Guardiola on the end of the series: Sometimes you need to lose to understand how difficult it is to win 21 times in a row
Manchester United surprised by the pressure. They also stopped Gundogan (sacrificing the density in the support area), but KDB could bring City back into the game
Real Madrid director Butragueno on Atletico player's hand: It's a penalty. We were again unlucky with referee Hernandez
Mourinho on Tottenham's 100 goals of the season: Not bad for a defensive and poor team
Coman has rejected Bayern's offer of a new contract until 2026
Holand's transfer is a priority for Real Madrid. The deal could cost 270 million euros (As)