Czech Republic

Na tenisovém turnaji WTA v Ostravě může dojít na běloruské finále

Sakkariová otoèila duel s Ons Džabúrovou z Tuniska a vyhrála 3:6, 6:3 a 6:1. Bradyová zvrátila zápas s ruskou kvalifikantkou Veronikou Kudìrmìtovovou, pøemožitelku druhé nasazené Karolíny Plíškové porazila 6:7, 6:3, 6:1 a o finále si zahraje letos poètvrté. Tøetí nasazená Sabalenková prohrávala se Španìlkou Sárou Sorribesovou dokonce 0:6, 0:4, pøesto nakonec vyhrála 0:6, 6:4 a 6:0.

Sakkariová, pøemožitelka turnajové jednièky Eliny Svitolinové z druhého kola, už s Džabúrovou prohrávala 3:6 a 1:3. Ziskem devíti gamù v øadì ale vıvoj otoèila a po hodinì a ètyøiceti minutách využila první meèbol.

„Jsem nadšená, že jsem v semifinále. Je to mùj poslední turnaj sezony a ráda bych tady vydržela až do nedìle,“ øekla Sakkariová Èeské televizi.

Mertensová mìla do utkání ostrı nástup, jako kdyby chtìla Azarenkové vrátit potupnou prohru 1:6, 0:6 z letošního US Open. Posílala vítìzné míèe po lajnách a vedla 2:0, ale Azarenková hru vyrovnala a postupnì byla ve vımìnách jistìjší. Za stavu 2:4 odvrátila Bìloruska brejkbol a rozjela se - ve zbytku utkání už ztratila jen jeden game.

„Ona vıbornì zaèala. Musela jsem si zvyknout a nedávat jí èas míèe zabíjet. Zaèala jsem využívat svoje šance a vıbornì podávala,“ øekla bıvalá svìtová jednièka Azarenková. Do semifinále postoupila potøetí z posledních pìti turnajù.

Postupující z kvalifikace Sorribesová vyhrála deset gamù v øadì a Sabalenkové i tekly slzy. Po první získané høe zvedla ironicky ruce nad hlavu, vzápìtí se uvolnila a rozehrála. Vyhrála dvanáct gamù po sobì a po dvou hodinách postoupila.

Turnaj žen v Ostravì

tvrdı povrch, dotace 528 500 dolarù

Dvouhra - ètvrtfinále:Krejèíková, Siniaková (2-ÈR) - Dabrowská, Stefaniová (Kan./Braz.), 14:00 Sakkariová (Øec.) - Azarenková (4-Bìl.), Sabalenková (3-Bìl.) - Bradyová (USA), Mertensová, Sabalenková (1-Belg./Bìl.) - Flipkensová, Schuursová (4-Belg./Niz.).

.

Turnaj mužù v Antverpách

tvrdı povrch, dotace 472 590 eur:

Dvouhra - ètvrtfinále:
Dimitrov (4-Bulh.) - Raonic (5-Kan.) bez boje


.

Turnaj mužù v Kolínì nad Rınem

tvrdı povrch, dotace 325 610 eur

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona