Czech Republic

Na Slavii přijde 600 diváků. Zápas je součástí projektu ministerstva zdravotnictví

Přestože ani po čtvrtečním zmírnění opatření proti šíření koronaviru a přechodu do třetího stupně protiepidemického systému nebudou smět v Česku na sportovní akce diváci, na domácí utkání fotbalistů Slavie v 5. kole Evropské ligy proti Beer Ševě bude moci být na stadionu 600 negativně otestovaných lidí z řad partnerů klubu.

Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl zápas zařazen do pilotního projektu ministerstva zdravotnictví.

"Účast je povolena při dodržení hygienických pravidel 600 hostům z řad partnerů klubu, kteří se před zápasem podrobí antigennímu testování certifikovanou laboratoří. Náklady nese klub, UEFA souhlasí," uvedl Tvrdík na Twitteru. Nespecifikoval, o jaký projekt se jedná.

"Určitě to bude pozitivní. I když nebude plný dům, myslím, že budou slyšet. Pro nás je povzbuzení, že konečně aspoň nějací diváci přijdou. Doufám, že se jim předvedeme dobrým výkonem a výhrou," prohlásil slávistický útočník Jan Kuchta.

Při soutěžích UEFA sice může být od října na rozdíl od české ligy zaplněn stadion až z 30 procent, ale pouze pokud to dovolí úřady v jednotlivých zemích. Většina mezistátních utkání se kvůli zhoršené koronavirové situaci v Evropě hraje bez diváků.

V Česku naposledy mohli fanoušci v omezeném počtu do hlediště na začátku října těsně předtím, než byly sportovní akce na měsíc přerušeny. Před zastavením nejvyšší soutěže smělo na stadion maximálně 2000 diváků.

Současný protiepidemický systém umožní přítomnost fanoušků na stadionu až při přechodu do druhého stupně, při kterém bude moci zápasy venku sledovat 500 lidí. V prvním stupni to pak bude 1000 diváků.

Zápas Slavie s Beer Ševou začne ve čtvrtek v Edenu v 21:00 a český šampion si může zajistit postup ze základní skupiny.

Football news:

Hertha sacked head coach and managing director after 1-4 away to Werder
Karim Benzema: Real Madrid need a better version of Hazard. He was great at Chelsea and should write history in Madrid
Inter to swap Eriksen to Dzeko. The club wants to sell the midfielder to a club not from Italy, but is afraid of not finding buyers
Ex-agent Modibo Barcelona believed in him, and Jean-Clair thought he was already a phenomenon. Very sorry
Crazy days of the young West Ham striker: played in two matches and scored in his debut game for the team
Solskjaer approved Lingard's departure on loan, although he wanted to keep him. Now the decision is up to the management of Manchester United
Fenerbahce has launched a fundraiser for Ozil's move and hopes to raise 2 million euros. Debt of the club - 520 million