Czech Republic

Muž se chtěl zabít, zdemoloval stan s rouškomaty a pak skočil do řeky

Nehoda se stala v dubnu v karlovarské ètvrti Tuhnice. Sedmatøicetiletı muž se tam tehdy za bílého dne rozhodl, že spáchá sebevraždu. Vybral si stan s automaty na dezinfekci a roušky, a jak pozdìji vypovìdìl na policii, nejdøíve se pøesvìdèil, že v nìm nikdo není. Pak sedl do auta, sešlápl plyn až na podlahu a ve vysoké rychlosti do stanu najel.

Opilı a zdrogovanı muž naboural v Karlovıch Varech do velkoplošného stanu s automaty.

Nic se mu ale nestalo, a tak chtìl najít záložní plán, jak se zabít. Vybìhl proto z auta a skoèil do nedaleké øeky. Ale ani to mu nevyšlo.

„Poté utíkal dál, a to smìrem k ulici Charkovská. Tam ho dopadla místní policejní hlídka, která muže zajistila,“ uvedla krajská policejní mluvèí Eva Valtová.

Policisté, kteøí zaèali po muži pátrat, hned jak je zavolali svìdci nehody, ho našli promoèeného sedìt na lavièce nedaleko øeky. Jediné zranìní, které si pøivodil, byla odøená ruka.

„Na vızvu se podrobil orientaèní dechové zkoušce, která vyšla s nejvyšší namìøenou hodnotou 1,01 promile alkoholu. Dále se podrobil orientaènímu testu na pøítomnost návykovıch látek. I v tomto pøípadì byl vısledek pozitivní, a to na látku amphetamin a kokain,“ øekla mluvèí.

Škodu, kterou opilec napáchal, policisté vyèíslili na 2,5 milionu korun. „Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili z opilství. Hrozí mu za to až tøi roky vìzení,“ doplnila k pøípadu Valtová. 

Football news:

Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward
Gian Piero Gasperini: Miranchuk has just started training. We have a lot of players, rotation is inevitable
Goretzka about 4:0 with Atletico: We were lucky that we didn't miss out at the beginning. It took 10 minutes to get involved
Klopp on the win over Ajax: it wasn't radiant football, but we scored three points