Czech Republic

Motorkáři v Německu protestovali proti možným restrikcím

Friedrichshafen/Stuttgart - Tisíce motorkářů dnes po celém Německu protestovaly proti možným zákazům jízdy o nedělích a státních svátcích. Například ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera se do protestní jízdy zapojilo kolem 5000 lidí. Organizátoři přitom počítali jen se zhruba tisícovkou účastníků. Informovala o tom agentura DPA.

Rozsah protestní akce motorkářů překonal očekávání rovněž ve Stuttgartu, kde policie počet účastníků odhadla až na 8000. Protest tak vedl k výraznému narušení dopravy. V Mnichově byla plánovaná velká demonstrace zakázána, přesto však podle policie středem města projelo přes 6000 motorkářů. Protestovalo se také v Drážďanech a dalších městech.

Za protesty podle DPA stojí vleklý spor ohledně hluku, který motorky vydávají. Spolkové země se snaží prosadit omezení tohoto hluku na úroveň, která zhruba odpovídá zvuku osobního automobilu či sekačky na trávu. Spolková rada, tedy komora německého parlamentu zastupující zájmy zemí, navíc usiluje o omezené zákazy jízdy na motocyklech o nedělích a státních svátcích.

O realizaci návrhu bude rozhodovat spolková vláda. Ministr dopravy Andreas Scheuer se nicméně k návrhu staví kriticky a vyslovil se proti dalším zákazům vztahujícím se na motorkáře. Jeho úřad dnes tento postoj potvrdil, píše DPA.

Německo demonstrace automobilová

Football news:

Juventus loaned Luca Pellegrini to Genoa
Palace, Brighton and Sheffield want to buy Brewster. Liverpool ask for 25 million pounds
Milan have offered 4 million euros for the striker Bodo-Glimt Gauge. He scored them in the Europa League
Atletico showed a photo of Suarez in three sets of uniforms
Lemar is Interesting to Leipzig
Chelsea midfielder Loftus-cheek is wanted by West ham, Southampton and Aston Villa
Khimki want to sign Mirzov, Djordjevic and Grigalava (RB-Sport)