Czech Republic

Moravské divadlo Olomouc nazkoušelo Dokonalou svatbu, hrát zatím nemůže

Moravské divadlo v Olomouci odložilo další plánovanou premiéru, komorní činoherní komedii Dokonalá svatba. Původně ji měli diváci vidět tento pátek. Divadlo ale musí zůstat uzavřené kvůli vládnímu nařízení, které má zamezit šíření nového typu koronaviru.

Vedení Moravského divadla věří, že už na jaře bude moci komedii uvést, byť pro omezený počet diváků.

Titul herci nazkoušeli i přesto, že divadla nesmějí hrát od loňského listopadu. "Chceme přípravy dotáhnout až do generálkového týdne, aby byla Dokonalá svatba dokonale nazkoušená a abychom v okamžiku, kdy budeme moci opět hrát pro veřejnost, ihned zařadili novinku do repertoáru," říká ředitel divadla David Gerneš.

Vedení zvažovalo i možnost on-line představení. Vzhledem k typu inscenace, která počítá s reakcí publika, to však podle uměleckého šéfa činohry a spolurežiséra inscenace Romana Vencla postrádá smysl.

Kromě Dokonalé svatby je v Olomouci kompletně připravená i operní inscenace Fidelio a baletní projekt Sólo pro tři. Všechny tři tituly již jen čekají na to, aby se mohly představit publiku.

"V okamžiku, kdy budeme moci hrát alespoň pro 30 procent kapacity sálu, tedy pro zhruba 130 diváků, plánujeme uvádět nejprve představení pro abonentské skupiny a vedle toho na takzvanou volnou kasu komorní tituly jako Když se zhasne, Tlustý prase nebo právě novinku Dokonalá svatba," vypočítává ředitel.

Letošní sezonu Moravského divadla měl původně otevřít velký projekt Rok na vsi. Ten by dodatečně oslavil i loňské 100. výročí olomoucké scény. Moravské divadlo se ho kvůli pandemii nakonec rozhodlo odsunout o rok.

Dokonalá svatba původně nebyla v dramaturgickém plánu. Před 11 lety ji divadlo uvedlo pod názvem Úžasná svatba, nové nastudování teď vzniklo v režii Michaely Doleželové a Romana Vencla.

Football news:

Tuchel-Werner: Timo, you play on the right. You've been playing left for a quarter of an hour. Don't you understand?
Liverpool are 7 points behind the Champions League zone, 8 points behind the lost ones
Neymar can play against Barcelona for about 30 minutes
Benfica offers Diego Costa a 2-year contract with a salary of 3 million euros per year
Thierry Henry: Pep is obsessed with tactics. He sees and wants to change so many things that it can be a problem
Cavani is close to an agreement with Boca Juniors. He wants to leave Manchester United in the summer
There are only 6 coaches in the world with a positive balance against Pep. The leader of the rating-Sulscher