Mladá Boleslav porazila Pardubice, rozhodla v první třetině

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladá Boleslavi porazili ve 22. kole extraligy Pardubice 3:2 a připsali si třetí výhru v řadě. Dynamo naopak neuspělo ani v šestém zápase na kluzištích soupeřů v sezoně. Domácí o zisku tří bodů rozhodli v první třetině, ve které vstřelili všechny své branky. Hosté poté již jen snižovali, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Hosté nasadili do brankoviště poprvé zámořskou posilu Daniela Vladaře. První větší práci měl ale jeho protějšek Růžička, který po šesti minutách hry s námahou vytěsnil mimo tři tyče Kolářovu dělovku.

Jako první ale inkasoval brankář Pardubic, když se v polovině první třetiny prosadil z dorážky Strnad. A za dvě minuty bylo v domácích řadách ještě veseleji, když na 2:0 zvýšil v první domácí přesilovce Zbořil a vzápětí druhou početní výhodu proměnil ve třetí gól Zohorna.

Hosté se první gólové radosti dočkali v polovině zápasu, kdy Kolář "napálil" před brankou clonícího Camaru, od nějž doputoval puk do branky. O minutu později jel sám na Vladaře nejlepší domácí střelec Šťastný, ale mezírku mezi betony brankáře Dynama nenašel. Hosté v závěru třetiny nevyužili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

V první polovině třetí třetiny měly mírnou herní převahu Pardubice, ale domácí zkušeně bránili dvoubrankový náskok. A to až do 55. minuty, kdy snížil na rozdíl jediné branky Tybor. Vyrovnat se ale již hostům i přes enormní snahu nepodařilo ani v power play, kterou navíc zkrátilo vyloučení Claireauxe.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Patera (Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře, první střelu jsme měli někde v desáté minutě. Druhá desetiminutovka už ale byla výborná, dali jsme tři góly, využili jsme dvě přesilovky. Od druhé třetiny už ale byly lepší Pardubice. Nám nějak nešly nohy, bylo to hodně těžkopádné. Podržel nás ale výborný brankář a speciální formace - dva góly v přesilovce a ubráněná všechna oslabení."

David Havíř (Pardubice): "Pro nás to byl smolný zápas, který nám utekl v první třetině. Pak už nemáme klukům moc co vytknout, následovalo výborných čtyřicet minut. Myslím, že jsme byli i lepším týmem. Ale bohužel jsme zklamali v koncovce."

Branky a nahrávky: 10. J. Strnad (Šidlík, Cienciala), 12. A. Zbořil (Bernad), 14. R. Zohorna (Šťastný, Ševc) - 30. Camara (J. Kolář), 55. Tybor (J. Kolář). Rozhodčí: Hodek, Kika - Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Bez diváků.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskaläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: Rulík a Patera.

Pardubice: Vladař - J. Kolář, Nakládal, J. Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Holland, J. Zdráhal - Tybor, Poulíček, Svačina - Claireaux, Mandát, Camara Paulovič, Rohlík, Blümel - Zeman, Anděl, Kusý. Trenér: Král.

hokej M. Boleslav Pardubice extraliga 22. kolo

Paul Pogba: The match against Liverpool will be a battle. Manchester United need to keep calm
Roten on Mbappe: He's getting worse with his teammates. When Kylian is successful, he is like Ronaldo
Lampard 1-0 with Fulham: Chelsea pressed, and there was a feeling that we would score. It was important to be patient
Alex Ferguson: Manchester United - Liverpool-the main game of the season, I always thought so. These are two of the most successful clubs in Britain
Koeman on the Super Cup: It's not the most important trophy we're fighting for, but it's still a title. We need to show that we are in the ranks
Ferdinand is the best transfer in the history of Manchester United according to O'Shea: Ronaldo is close, but Rio is number one
Rashford on penalties: Mourinho said: If you don't know how to earn them, then nothing will be awarded. This is something you need to learn