Czech Republic

Ministryně Maláčová: Sociální služby budou opět vystaveny náročným podmínkám

Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytlo sociálním službám finanční pomoc z mimořádného dotačního programu. V rámci něj si mohli poskytovatelé sociálních služeb v termínu od 12. do 27. srpna 2020 zažádat o pomoc s dofinancováním zvýšených nákladů, souvisejících s epidemií COVID-19.

Ministryně Maláčová: Sociální služby budou opět vystaveny náročným podmínkám
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Ministerstvo v první výzvě vyplatilo celkem 991 organizacím přes 473 mil. Kč na 2 409 sociálních služeb. Od 11. září 2020 běží další dotační výzva. V té mohou registrované sociální služby žádat o prostředky na pokrytí zvýšených nákladů až do 26. října.

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

hlasovalo: 5132 lidí

„Od jara pečovali pracovníci sociálních služeb o ty nejvíce zranitelné skupiny lidi, navíc byli sami vystaveni vysokému zdravotnímu riziku. Mimořádná opatření už jsou s ohledem na aktuální epidemickou situaci opět aktivní a provozovatelé i pracovníci sociálních služeb tak budou opět vystaveni náročným pracovním i provozním podmínkám. Proto jsem vděčná, že finanční prostředky z vyhlášených dotačních výzev, za které jsem tvrdě bojovala, dopadnou na úrodnou půdu a alespoň z části zmírní dopady první vlny koronavirové epidemie a pomohou čelit těžkostem souvisejícím s druhou vlnou,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

O podporu v tomto mimořádném dotačním řízení požádalo celkem 991 organizací na celkem 2409 sociálních služeb. Celková výše dotace pro tyto služby činí 473 092 457 Kč. Tyto prostředky byly organizacím zaslány v týdnu od 14. do 18. září 2020. Sociálním službám se tak dostalo významné pomoci a byly jim uhrazeny náklady na nákup nezbytných ochranných prostředků pro své zaměstnance nebo na zvýšené náklady na mzdy a platy. Kromě toho jim byl ze strany státu kompenzován výpadek zdrojů, ke kterému došlo na jaře tohoto roku v důsledku rozhodnutí vlády o preventivním uzavření některých druhů sociálních služeb. Výsledky dotačního řízení jsou zveřejněny na webových stránkách MPSV ZDE.

Dne 11. září 2020 vyhlásilo MPSV další dotační výzvu. Prostředky z této výzvy mohou provozovatelé sociálních služeb využít jako kompenzaci dalších zvýšených provozních nákladů a sanaci výpadku příjmů sociálních služeb v období 13. března–15. října 2020. Žádosti v rámci této výzvy mohou být podávány 26. října 2020. Více o informací o této dotační výzvě je uvedeno ZDE.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League
The Catalan authorities refused to postpone the referendum on a vote of no confidence in Bartomeu. It will be held on November 1-2
La Liga President on Messi's departure: It won't be a drama for us. And his reputation will suffer
Ronaldo is a fan of the UFC. Rooting for Khabib, training with Conor, signed up for all the top fighters
Only Milan have not lost points this season in the top 5 of the European leagues. Aston Villa lost 0:3 in the