Czech Republic

MF bude informovat o vývoji státního rozpočtu

Praha - Ministerstvo financí dnes zveřejní údaje o vývoji státního rozpočtu ke konci září. Ke konci srpna schodek státního rozpočtu stoupl na 230,3 miliardy korun z červencových 205,1 miliardy korun. To byl nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci září skončil rozpočet ve schodku 21 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci srpna meziročně klesly o 40,4 miliardy na 929,4 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení se snížily meziročně o 55,7 miliardy na 790,5 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 174,5 miliardy na 1,16 bilionu korun.

Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru 8. července zvýšila letošní schodek rozpočtu na 500 miliard korun. Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun. Nejhorší zářijový výsledek rozpočet zaznamenal v roce 2011, kdy skončil ve schodku 105,1 miliardy korun.

hospodářství září rozpočet

Football news:

In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury