Czech Republic

Mezi rodiči se šíří těžko uvěřitelná zpráva. Týká se návratu dětí do škol. Letos to prý nebude...

ParlamentníListy.cz zaznamenaly už od tří pracovníků ve školství informaci, že školáky by mohl čekat návrat do lavic až během ledna příštího roku. Tato zjištění uvedli dva učitelé a jeden zaměstnanec jídelny. Těm všem to pro změnu bylo sděleno řediteli jednotlivých pracovišť.

Mezi rodiči se šíří těžko uvěřitelná zpráva. Týká se návratu dětí do škol. Letos to prý nebude...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus poctil svou návštěvou prvňáčky základní školy Na smetance
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

hlasovalo: 8506 lidí

„Nám pan ředitel řekl, že má informace z kraje, který přebírá informace z resortu školství, že vzhledem k situaci by měl být návrat dětí do školy až po novém roce, tedy v lednu 2021," připustil pro PL pod podmínkou zachování anonymity jeden z učitelů na Praze 4. Druhý tato slova potvrdil, tentokrát byl ovšem z Prahy 10. „Mluvil jsem s panem ředitelem telefonicky, domlouvali jsme se kvůli suplování a on mi to řekl rovněž, že se to může stát," přiznal pro PL jiný kantor. Třetím zdrojem byl středočeský zaměstnanec školní jídelny. „My jsme to slyšeli taky od ředitele ústavu, ale ten neměl přesné informace, každopádně o lednu nám říkal také," přiznal.

Ještě před dvěma týdny přitom dosluhující ministr zdravotnictví Prymula na tiskové konferenci uvedl, že „pokud nevybuchne jaderná elektrárna, žáci prvního stupně se od 2. listopadu vrátí do škol." Vypadá to však, že šlo spíš o konejšivá slova. Prymula už tehdy musel vědět, že nárůst koronaviru bude obrovský a návrat dětí do škol spíše v rovině zbožného přání.

Nejpatrnějším problémem, který návratu do školních lavic brání, může být bezpříznakové šíření viru mezi dětmi. Podle oficiálního stanoviska resortu zdravotnictví sice školáci mají mírný průběh onemocnění, virus ale rozšiřují dál.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tomáš A. Nový

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net