Czech Republic

Messi uctil památku argentinské legendy. Gól slavil v Maradonově dresu

Stejnı nosil Maradona v roce 1993 pøi krátkém pùsobení v klubu z Messiho rodištì Rosaria. Šestinásobnı držitel Zlatého míèe mu poslal do nebe polibek. Za stažení dresu dostal Messi od rozhodèího obvyklou žlutou kartu. 

„Nevìdìli jsme, co chystá jako poctu Maradonovi. Bylo to milé pøekvapení,“ uvedl francouzskı útoèník Antoine Griezmann, kterı pøispìl k vıhøe také jedním gólem.

Barcelona, za kterou Maradona hrál v letech 1982 až 1984, na jeho poèest vystavila v prezidentské lóži podepsanı klubovı dres. Fotbalisté mistra svìta z roku 1986 pøed vıkopem uctili minutou ticha.

„Maradona si takovou emotivní pøipomínku zaslouží. Pøišli jsme o velkı idol. Všichni ve fotbale ho obdivovali a bude nám chybìt,“ øekl Brazilec Coutinho, další ze støelcù proti Pamplonì. Skóre otevøel Martin Braithwaite, kterı se trefil dvakrát v úterním utkání Ligy mistrù proti Dynamu Kyjev.

Svìøenci trenéra Ronalda Koemana vítìzstvím èásteènì odèinili prohru s Atlétikem Madrid z minulého kola a v neúplné tabulce jsou na sedmém místì. Kvùli zranìní nedohrál zápas stoper Clément Lenglet, èím pøidìlal kouèi další starost. Barcelonì již chybìjí defenzivní opory Gerard Piqué, Samuel Umtiti a Sergi Roberto.

Football news:

Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option