Počty zdravotníků v karanténě nebo přímo nakažených covidem-19 stále rostou, a tak nemocnice stále častěji potřebují pomoc od mediků a studentů dalších zdravotnických oborů. Propojení mezi zdravotnickými zařízeními, hygienickými stanicemi a studenty zařizují koordinační týmy jednotlivých lékařských fakult.

"V současné době mají zájem o studenty všechny pražské nemocnice, včetně těch největších. Pomáháme ale získat pracovníky i těm menším v jednotlivých okresech," říká v rozhovoru pro iHNed.cz člen koordinačního týmu z druhé lékařské fakulty v pražském Motole Ondřej Hubálek. 

Máte přehled, kolik studentů v současné době pracuje v některé z nemocnic?

Za naši fakultu jsme rozeslali mezi studenty dotazník, s tím, že jsme žádali hlavně všechny studenty čtvrtého a pátého ročníku, na které se vztahuje pracovní povinnost, aby nám ho vyplnili nezávisle na tom, jestli někde pracují, nebo ne. Momentálně máme 613 odpovědí s tím, že pracujících studentů je asi 300, pak máme asi 200 studentů, kteří jsou ochotni se zapojit.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru