Czech Republic

Maslák a Šorm postoupili na HME do semifinále čtvrtky

Trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák postoupil na HME v Toruni do večerního semifinále. V něm bude i Patrik Šorm, naopak třetí český čtvrtkař Vít Müller těsně vypadl. V dnešních kvalifikačních bojích bude závodit ještě pět českých atletů včetně koulaře Tomáše Staňka a čtvrtkařky Lady Vondrové.

Čtvrtkaři byl rozděleni do devíti rozběhů, přičemž do semifinále šli první dva z každého z nich. Maslák, který na minulém HME v Glasgow kvůli nemoci chyběl, v tom svém seběhl jako druhý a v cílové rovince se posunul na první pozici. Zaběhl čas 46,88. "Byla to dobrá čtvrtka, ale bolela. Bolela mě víc než před tím ty šampionáty v rozběhu. Uvidíme, jak mi zůstanou síly do semifinále," řekl Maslák, který je na velké akci poprvé od ME 2018.

S přehledem zvládl rozběh i Šorm, který si zajistil nominaci na individuální čtvrtku až na republikovém šampionátu. Kontroloval postupové druhé místo v čase 47,21 a zopakoval semifinálovou účast z pražského HME v roce 2015.

Čeští čtvrtkaři měli šanci mít po šesti letech v semifinále trojásobné zastoupení, ale Müller nenaplnil papírové předpoklady a nepostoupil. V posledních metrech nechal volný prostor u mantinelu a na druhou postupovou pozici se před něj natlačil Rumun Robert Parge. "Chtěl jsem si to pohlídat, ale podcenil jsem ten konec a neviděl jsem Rumuna, který mě pak podběhl. Škoda," řekl.

Rozběhy zvládli všichni favorité. Vedle Masláka postoupil i lídr evropských tabulek Liemarvin Bonevacia z Nizozemska nebo obhájce stříbra Óscar Hussilos. Semifinále se poběží dnes v 19:10.

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League