Czech Republic

Maratonkyně Joglová splnila limit na olympiádu v osobním rekordu

Vrátila se na tøetí místo èeskıch historickıch tabulek pøed Moiru Stewartovou, která pøed dvìma tıdny ve Švıcarsku zaostala za limitem 2:29:30 o pouhıch devìt sekund. Rychleji bìžely jen Eva Vrabcová Nıvltová a Alena Peterková.

Joglová mìla z prosincového maratonu ve Valencii osobní rekord 2:31:29, z kterého potøebovala ubrat dvì minuty, aby si splnila olympijskı sen. Zaèala spolupracovat s trenérem Janem Pernicou a formu nabírala v Keni, kde ale byla sama. Kouè se za ní nedostal. „Vedla si preciznì tréninkovı deník, vıbornì komunikovala. Museli jsme analyzovat její pocity na dálku, abych jí mohl vést trénink,“ popisoval Pernica pøi internetovém pøenosu na facebookovém profilu Štrekaøi.

Tøiatøicetiletá èeská reprezentantka se nenechala rozhodit tím, že se závod o tıden posunul a místo v Hamburku se bìžel v Nizozemsku. Pøi závodì urèeném jen pro elitu se pohybovala ve skupinì a nasadila rovnomìrné tempo s rezervou pod vıkon požadovanı Svìtovou atletikou. Udržela ho až do konce a vylepšila si osobní maximum o více než tøi minuty. „To je neskuteènı. Dneska se všechno sešlo, byl to ten povedenı závod,“ radoval se její trenér.

Joglová je po chodkyni Tereze Ïurdiakové další èeskou atletkou, kterou èeká olympijskı závod v Sapporu, kam se kvùli oèekávanému vedru v Tokiu pøesunuly silnièní závody.

Na vítìznou vlnu se po podzimním nezdaru v Londınì vrátil svìtovı rekordman a olympijskı šampion Keòan Eliud Kipchoge. Po 30. kilometru se odpoutal z vedoucí trojice a vyhrál v èase 2:04:30 s více než dvouminutovım náskokem pøed krajanem Jonathanem Korirem. Nejrychlejší ženou byla Nìmka Katharina Steinrucková (2:25:59). Joglová skonèila mezi ženami pátá.

Maraton v Enschede

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude