Manchester United prodloužil svou vítěznou sérii. Tottenham remizoval

United poslal do vedení ve 26. minutì z penalty Bruno Fernandes. Na dvougólovı rozdíl navıšil na konci nastavení prvního poloèasu ranou zpoza vápna Mason Greenwood. Osmnáctiletı mládežnickı reprezentant Anglie se trefil poètvrté v posledních tøech zápasech.

Hosté po pøestávce nepolevili, sí rozvlnil i Marcus Rashford, jeho pokus však byl teèován Paulem Pogbou stojícím v ofsajdu. Právì Pogba si posléze spravil chu: pálil po pøihrávce z rohového kopu od Fernandese, kterı se tak gólem nebo asistencí podílel už na tøinácté brance v deseti utkáních po lednovém pøíchodu ze Sportingu Lisabon. United zvítìzili tøíbrankovım rozdílem ve ètyøech ligovıch støetnutích v øadì.

Tottenham znovu nezvládl zvítìzit dvakrát po sobì. Naposledy se to svìøencùm Josého Mourinha v lize podaøilo v únoru, kdy Hotspur otoèil utkání 26. kola s Aston Villou a vyhrál 3:2.

Zápas s Bournemouthem naopak gólovı nebyl, pøestože se ve druhé pùli nastavovalo 12 minut kvùli ošetøování a støídání domácího obránce Adama Smithe. Jedinou branku, kterou vstøelil tìsnì pøed zaèátkem nastavení útoèník Bournemouthu Joshua King, neuznal videorozhodèí kvùli høe rukou.

Zachraòující se Bournemouth se díky prvnímu bodovému zisku od koronavirové pøestávky pøiblížil na tøi body k nesestupové 17. pøíèce, kterou drží Watford. Tottenham je devátı.

Southampton vstoupil do utkání aktivnìji, v 28. minutì však zahodil pokutovı kop ranou do bøevna James Ward-Prowse. O tøi minuty pozdìji se ale mohl radovat, když si 19. trefu v sezonì pøipsal Danny Ings. Everton srovnal pøed pøestávkou, pøihrávku na pìtatøicet metrù od Lucase Digneho si zpracoval Richarlison a pøiøkl tak domácím bod.

(43. Richarlison - 31. Ings), (27. Fernandes, 45.+5 Greenwood, 58. Pogba).