Manchester United porazil Burnley, Arsenal zachránil bod v nastavení

Vydra dal gól v posledních dvou kolech Premier League, tentokrát ale pøíležitost v základní sestavì nedostal a na høištì pøišel z lavièky až v 88. minutì za stavu 1:2. Greenwood otevøel skóre v 48. minutì, o pouhých 114 sekund pozdìji ale vyrovnal z rohového kopu James Tarkowski.

Devatenáctiletý Greenwood rozhodl až v 84. minutì, kdy teèovanou støelou na pøední tyè pøekvapil brankáøe Peacocka-Farreho. Talentovaný útoèník Manchesteru dal 15. ligový gól v kariéøe, èímž dorovnal výkon nejproduktivnìjšího teenagera v historii Manchesteru United Wayna Rooneyho. V závìru pøidal pojistku støídající Edinson Cavani.

United využili poslední porážku mìstského rivala City a z druhého místa už ztrácejí na lídra soutìže jen osm bodù. Burnley je sedmnácté, na Fulham má náskok šest bodù.

Arsenal ve ètvrtek nastøílel Slavii ve ètvrtfinálové odvetì Evropské ligy ètyøi branky, proti 18. týmu anglické ligy se ale dlouho nemohl prosadit. V 57. minutì naopak podkopl stoper Gabriel ve vápnì Leminu a Josh Maja poslal míè z penalty nekompromisnì pod bøevno. Byl to 87. promìnìný pokutový kop v této sezonì Premier League, což je vyrovnání absolutního rekordu soutìže.

Na konci dlouhého nastavení vstøelil druhý gól v sezonì Nketiah. Míè dorazil do sítì po rohu, pøi nìmž se aktivnì do útoku zapojil i brankáø Arsenalu Matt Ryan.

Arsenal na devátém místì zaostává za pohárovými pøíèkami o osm bodù a jeho manko se ještì mùže prohloubit.

Pád z nejvyšší soutìže už má jistý Sheffield, který v sobotu podlehl Wolverhamptonu.

Naopak po roce se do Premier League vrací Norwich.

Nedìlní výsledky 32. kola anglické ligy: (90.+7 Nketiah - 59. Maja z pen.), (48. a 84. Greenwood, 90.+3 Cavani - 50. Tarkowski).