Czech Republic

Lukašenkova soupeřka z voleb je v Litvě. Musela opustit Bělorusko

Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská je v bezpečí v Litvě, sdělil na Twitteru litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius. Hlavní protikandidátka prezidenta Alexandra Lukašenka v nedělních volbách hlavy státu byla od pondělí pohřešována a panovaly obavy o její osud.

Na sociálních sítích se večer objevily informace, že od odpolední návštěvy ústřední volební komise není známo, kde se Cichanouská nachází. Sídlo komise navštívila, aby tam podala stížnost na volby. Pracovníci komise podle agentury RIA Novosti sdělili, že budovu normálně opustila.

V úterý uvedla její mluvčí, že Cichanouskou z Běloruska nechaly vyvézt úřady. Neměla prý na výběr - výměnou za odjezd do Litvy byla propuštěna z vazby šéfka jejího štábu Marija Marozová.

Cichanouská odmítla uznat komisí oznámené drtivé vítězství Lukašenka ve volbách. Výsledek 80 procent hlasů pro prezidenta a jen 10 procent pro sebe označila za zfalšovaný.

Football news:

Atletico showed a photo of Suarez in three sets of uniforms
Lemar is Interesting to Leipzig
Chelsea midfielder Loftus-cheek is wanted by West ham, Southampton and Aston Villa
Khimki want to sign Mirzov, Djordjevic and Grigalava (RB-Sport)
Barcelona will issue a transfer for desta for 20+5 million euros at the beginning of next week
Nigmatullin about Mandzukic's transfer to Loko: if it had happened 5 years ago, I would have treated it well. They often come to us to finish playing
Petr Cech on Mendy: A versatile goalkeeper. Should increase competition at Chelsea