Czech Republic

Los Roland Garros: Plíšková a Kvitová se můžou v Paříži potkat ve čtvrtfinále

Soupeøka Plíškové v prvním kole vzejde z kvalifikace, ve druhém kole mùže narazit na vítìzku turnaje z roku 2017 Jelenu Ostapenkovou z Lotyška. Kvitová vstoupí do turnaje, kterı loni kvùli zranìní vynechala, utkáním s domácí Océane Dodinovou. V osmifinále by mohla hrát s nìmeckou hráèkou Angelique Kerberovou.

Vondroušová, jež loni prohrála finále s Australankou Ashleigh Bartyovou, letos v létì schytala od Šwiatekové kanára na tvrdém povrchu v pražské tımové exhibici. Svìtová jednièka Bartyová letos titul kvùli koronaviru nepøijela obhajovat.

Turnajová dvaadvacítka Karolína Muchová stihla doléèit zranìnı sval z nedávného US Open a v 1. kole má za soupeøku Amerièanku Christinu McHaleovou. Mezi nasazenımi je i Barbora Strıcová a jako dvaatøicítka si poèká na hráèku z kvalifikace. Ve tøetím kole by mohla vyzvat Amerièanku Serenu Williamsovou.

Karolína Muchová podává v osmifinále US Open.

Karolína Muchová podává v osmifinále US Open.

Kateøina Siniaková bude hrát s Lauren Davisovou z USA, Marie Bouzková s Estonkou Kaiou Kanepiovou, Kristına Plíšková se Slovenkou Viktórií Kužmovou a Barbora Krejèíková se utká se Srbkou Ninou Stojanovièovou.

Zatím jedinı èeskı zástupce v mužské dvouhøe Jiøí Veselı si poèká na soupeøe z kvalifikace. Tím by teoreticky mohl bıt jeho krajan Tomáš Macháè, pokud zvládne v pátek závìreèné tøetí kolo. To bude hrát i Tereza Martincová.

Dvanáctinásobnı vítìz Roland Garros Španìl Rafael Nadal se utká s Jegorem Gerasimovem z Bìloruska. Svìtová jednièka Novak Djokoviè, jenž na nedávném US Open utrpìl kvùli dsikvalifkaci na trefení rozhodèí míèkem svou jedinou letošní porážku, rozehraje turnaj s Mikaelem Ymerem ze Švédska.

Thiem proti Èilièovi, Murray vyzve Wawrinku

Los pøipravil dva pikantní souboje. Èerstvı vítìz US Open Rakušan Dominic Thiem má za soka Chorvata Marina Èilièe a nìkdejší první hráè svìta Brit Andy Murray vyzve vítìze Roland Garros z roku 2015 Švıcara Stana Wawrinku.

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásila svìtová desítka Belinda Bencicová ze Švıcarska a dvacátı muž žebøíèku Milos Raonic z Kanady.

Antukovı grandslam mìl pùvodnì zaèít 24. kvìtna, avšak kvùli koronaviru byl odložen. Novì se paøížskı turnaj uskuteèní od 27. záøí do 11. øíjna. Zatímco US Open se hrálo bez fanouškù, organizátoøi Roland Garros diváky do areálu pustí, ale vzhledem k šíøení koronaviru jich bude maximálnì tisíc dennì.

Football news:

Marcus Rashford is the pride of all England, from the Queen to Jurgen Klopp. He again fed children across the country - and received the Order
Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League