Czech Republic

Liverpoolu vypadl i záskok za Van Dijka. To nám ještě scházelo, hlesl Klopp

Sedmadvacetiletı brazilskı univerzál odkulhal z trávníku už po pùl hodinì hry a „pøipojil“ se tak ke dvojici zranìnıch stoperù Van Dijkovi s Joelem Matipem.

zpravodajství z úterních zápasù

„To nám ještì scházelo,“ prohlásil trenér Jürgen Klopp na tiskovce po vítìzství nad dánskım šampionem, kterı .

„Stìžoval si na zadní stehenní sval, a to není dobré,“ pokraèoval kouè. „Øíkal, že by zkusil pokraèovat, ale bez sprintù... To by nám moc nepomohlo. Zjevnì to není v poøádku, ale uvidíme po dalších vyšetøeních.“

Pro Liverpool by jakákoliv delší absence byla rána, Fabinho totiž zaskakoval za oporu Van Dijka, jenž se vážnì zranil 17. øíjna v derby s Evertonem. Koleno jej v této sezonì na høištì pravdìpodobnì už nepustí, klub jej ani nezapsal na soupisku pro Premier League.

Kvùli poranìnému svalu zatím netrénuje ani Matip, další „ob읓 liverpoolského derby. „Jestli by mohl nastoupit do sobotního zápasu s West Hamem? Nemám ponìtí,“ pøemítal Klopp.

„Kdyby šlo o zápas v závìru sezony, asi bychom dokázali Matipa nebo Fabinha dát do kupy. Ale za další tøi dny nás èeká další utkání, to nejde.“

Nìmeckému trenérovi se tak vıznamnì zúžily varianty ve støedu defenzivy - vždy v úterı musel po bok anglického reprezentanta Joe Gomeze vyslat teprve devatenáctiletého Rhyse Williamse, jenž minulou sezonu hostoval v šesté lize!

„Má odehranıch víc zápasù v Champions League než v anglické lize, což je rarita,“ pousmál se Klopp. „A vedl si velice dobøe,“ pochválil mladíka.

„Celkovì jsme hráli velmi slušnì, ale to zranìní je pro mužstvo šok. Musíme si nìjak poradit,“ uvedl.

Klopp mùže na stopera postavit ještì Nathaniela Phillipse, jenž uplynulı roèník strávil na hostování ve Stuttgartu, osmnáctiletého Seppa van den Berga, možná nìkoho dalšího z rezervy: Toma Claytona, Remiho Savage...

„Máme velmi mladé a nezkušené varianty a zdá se, že jednu z nich si budeme muset holt vybrat,“ uzavøel Klopp.

Liverpool má ve skupinì D, kterou vede, zatím plnı poèet bodù za vıhry nad Ajaxem (1:0) a Midjtyllandem (2:0). Další utkání Ligy mistrù sehraje pøíští úterı s Atalantou.

Football news:

Zinedine Zidane: I Don't think about retirement
Loko lost even the third place. Salzburg crushed the squad with 5 Central defenders
Ronaldo won the Golden Foot-2020, Agnelli-Golden Foot Prestige-2020
Schurrle and Goetze will invest in a company that produces marijuana for medical purposes
Mircea Lucescu: With Ronaldo, Juventus comes alive. Cristiano has charisma, it is a defining player
Alisson will not play with Ajax due to a hip injury
Varane made the third productive mistake in the Champions League in 2020-the most