Czech Republic

Liberec v Gentu píská žena. Chceme, aby i pro ni to byl dobrý zápas, říká kouč

Souboj Gent - Liberec se hraje ve ètvrtek od 18.55.

Belgickı klub je bez bodu a už nemùže dosáhnout na postup, kterı si zajistí dva nejlepší tımy ze skupiny.

Liberec má teoretickou nadìji, na Crvenu zvezdu Bìlehrad ztrácí šest bodù. A i kdyby se na ni pøíští tıden po vzájemném duelu dotáhl, potøebuje ji porazit 4:0 èi o pìt branek.

Jeho utkání v Gentu budou øídit ukrajinské sudí v èele s hlavní Katerynou Monzulovou.

Monzulovou èeká premiéra v evropskıch pohárech mužù. V hlavní fázi Evropské ligy už pískala v øíjnu Stéphanie Frappartová, která se ve støedeèním utkání Juventusu Turín s Dynamem Kyjev stane první ženskou rozhodèí v Lize mistrù.

ètvrtek 18.55, rozhodèí Monzulová (Ukrajina)

Pøedpokládané sestavy, Gent: Bolat - Hanche-Olsen, Ngadeu, Fortuna - Botaka, Dorsch, Owusu, Kums, Mohammadí - Bezus - Jaremèuk.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kaèaraba, Jugas, Mikula - Pešek, Hromada, Mara, Sadílek, Mosquera - Hilál.

„V Èesku už jsme zažili hodnì zápasù, které pískala ženská rozhodèí. Tøeba s paní Damkovou nebo minule z Karviné máme zkušenost s paní Adámkovou,“ poznamenal libereckı kouè v rozhovoru pro média.

„Pøece jen ten zpùsob pískání mùže bıt trochu jinı. Vìøím tomu, že jí v té její premiéøe v Evropské lize jako tım pomùžeme. Aby se cítila dobøe a i pro ni to byl dobrı zápas.“

„Mohl bych slíbit ofenzivní smrš, ale neslíbím, protože my vycházíme z nìjakého stylu hry. Vycházíme i z toho, co tøeba soupeø nemá úplnì rád - hru do dobré obrany. Ten zápas, kterı jsme vyhráli 1:0, byl celı o tımovém pojetí. Podržel nás brankáø Filip Nguyen, promìnili jsme svoji šanci a soupeø svoje nedal. Na držení míèe, individuální kvalitu byl soupeø lepší. Pokud chceme uspìt, musíme hrát svımi zbranìmi. Urèitì ne pasivnì, ale poctivì do defenzivy a rychle do protiútoku,“ prohlásil Hoftych.

„Gent je obecnì velmi dobrı dopøedu, ale zase k tomu patøí pomalejší návraty. I ta obrana kolikrát pùsobí zmateènì. Když je rozkıváte a jste schopní nabíhat mezi nì, èasto se špatnì køižují a zajišují. Víme, že mají defenzivní okna, a budeme se snažit jich využít,“ doplnil Hoftych.

V obranì Gentu, kterému se nedaøí ani v belgické lize, nastupuje bıvalı slávistickı stoper Michael Ngadeu.

„Víme, že mají svoje problémy. V kabinì je hodnì cizincù, trénuje je relativnì mladı trenér. Ale bereme to tak, že pøestože je soupeø v tabulce za námi, hraje doma a poøád je favorit.“

Football news:

Zlatan has scored every year since 1999. Yesterday he scored the first goals in 2021
Real Madrid are confident that PSG will demand 150 million euros for Mbappe. Madrid is not ready to pay so much
Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion