Leicester - Slavia. Zraněného Holeše nahradil v základu sešívaných Jakub Hromada

Leicester

-:-

Slavia

Co je patrné z pohledu na základní jedenáctky obou týmů?

Leicester sáhl ke změně na pozici dvou ofenzivních hráčů. Harveyho Barnese, který měl v prvním zápase největší šanci, nahradí v základu Cengiz Ünder. Místo zraněného Jamese Maddisona, který není ani na lavičce, pak naskočí Hamza Choudhury.

To Jindřich Trpišovský na druhé straně udělal jen jednu změnu, která je navíc dost pravděpodobně vynucená. Místo Tomáše Holeše, který se v posledním zápase zranil, začne Jakub Hromada. Holeš ale bude připraven alespoň na lavičce. Na tu dnes usedne rovněž teprve sedmnáctiletý záložník Denis Višinský, jenž běžně nastupuje za B-tým Slavie.

Jako první mohla jít v úvodním zápase do vedení Slavia, která hned ve třetí minutě dobře zahrála roh. Ondřej Kúdela však špatně trefil míč. V barvách Leicesteru měl největší možnost po patnácti minutách hry Harvey Barnes, v úniku ho ale výborně vychytal gólman Kolář. Pražané pak hodně aktivně vstoupili do druhé půle, prosadit se ovšem nedokázali.

Slavia v prvním zápase za favoritem o mnoho nezaostávala, což dokazují i zápasové statistiky. Na střely vyhráli domácí 14:8 a na ty, které mířily mezi tři tyče, 3:1. V držení míče pak byli o něco lepší hráči z ostrovů, kteří hráli s balónem u kopaček 53 % času.

Čeká nás odveta, ve které se rozhodne o postupujícím z dvojice Leicester City Slavia Praha. První vzájemný zápas na půdě vršovického Edenu žádnou branku nenabídl, a tak dnes stačí sešívaným na horké britské půdě vstřelit branku a neprohrát, případně neinkasovat a uspět na penalty. Jak je v Evropské lize zvykem, branky na půdě soupeře mají v konečném součtu vyšší váhu.

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z druhého utkání fotbalové Evropské ligy mezi Leicesterem a Slavií. Zápas začne ve čtvrtek 25. února ve 21:00 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week
FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies