Czech Republic

Legenda zpátky v Edenu. Bednář s námi zahájí přípravu, přiznává Slavia

Hvězdný veterán Jaroslav Bednář brzy znovu obleče dres hokejové Slavie - minimálně ten tréninkový. S mužstvem ve druhé polovině července zahájí přípravu na ledě.

V minulém týdnu přinesl deník Aktuálně.cz informaci, že 43letý Bednář by příští ročník mohl odehrát právě ve Slavii, s níž má ústní dohodu. Smlouvu ale ještě nepodepsal.

Nicméně už nyní je jasné, že s prvoligovým mužstvem se seznámí při letních trénincích.

"Dohodli jsme se, že se s námi Jarda Bednář připraví na příští sezonu," potvrdil tiskový mluvčí sešívaných Jakub Mezlík. "Dále bude záležet na rozhodnutí jeho, sportovního manažera a trenéra našeho týmu."

Definitivní verdikt o tom, zda se Bednář vrátí do Slavie, by tak měl padnout na přelomu července a srpna. Návratu klubové legendy ale všechno nahrává.

Přitom před několika měsíci něco takového nepřipadlo v úvahu. Bednář dělal sportovního manažera v extraligovém Hradci a zároveň pomáhal ve druhé lize k postupu spřátelenému Vrchlabí, kde ve 32 zápasech nastřádal parádních 68 bodů (24+44). Dosáhl na nejlepší bodový průměr v celé soutěži.

V Hradci však po základní části z rodinných a osobních důvodů sám skončil a opět ho láká hokej na profesionální úrovni.

Ve Slavii naposledy působil před pěti lety jako kapitán. Se zbídačeným klubem tehdy zažil sestup do první ligy. Celkově dres Pražanů oblékl v deseti sezonách, jednou v něm slavil extraligový titul.

Football news:

Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22
Belotti is the first Torino player in 43 years to score at least 15 goals in two consecutive seasons
Martial became the tenth Manchester United player to score 50 goals in the Premier League
Atletico and Sevilla entered the Champions League, Villarreal lost chances
Annibale Frossi – the forgotten legend of Inter. Played in huge glasses, scored at the Hitler Olympics and narrowly escaped the war in Ethiopia
Sane had his first training session in Bayern
Manchester United have made the same starting line-up in five consecutive Premier League games for the first time in 27 years