Czech Republic

Lauko: Věděl jsem, že jde o Vlacha, ale já bych se nebál s nikým

Karlovy Vary - Útočník Jakub Lauko v dnešním utkání 24. extraligového kola proti Liberci názorně ukázal, co vedle jiného stojí za výbornými výsledky Karlových Varů v dosavadním průběhu sezony. Západočeši drží při sobě, a když je třeba, zaskočí jeden za druhého. Bez ohledu na následky. Teprve dvacetiletý Lauko se po polovině zápasu postavil osmadvacetiletému Jaroslavu Vlachovi. A v bitce se držel velmi statečně.

Lauko sice končil ostřejší výměnu názorů s přetaženým dresem přes hlavu, ale obávaný liberecký bitkař krvácel z nosu. "Vnímal jsem, že je to Jarda Vlach, ale já bych se asi nebál jít s nikým. Myslím, že to bylo dobré pro oba týmy, že nás to povzbudilo. Hokej pak měl hned větší grády," prohlásil Lauko v rozhovoru po utkání.

Bitka vyplynula ze situace, kdy Laukův spoluhráč Lukáš Pulpán vyvážel puk, Vlach ho sekl holí přes ruku a na následná Pulpánova slova reagoval tím, že ho srazil k ledu. "Viděl jsem, že tam do něj nějak jde, jenom jsem ho zastoupil, protože on sám žádný obr není. Bylo to všechno s respektem, pak jsme si řekli 'dobrá bitka' a plácli jsme si, tak to má být," ocenil Vlachův přístup.

Následkem bitky však Lauko, který v NHL patří Bostonu, nemohl 14 minut na led. Trenéři v čele s šéfem střídačky Martinem Pešoutem ho v důležitých chvílích postrádali. "Bohužel, takhle to v Česku s těmi tresty je, s tím já nic asi neudělám. Není to příjemného pro nikoho, kdo se popere, když tam pak musí skoro celu třetinu sedět. Něco jsme si k tomu řekli, ale to zůstane v kabině," prohlásil Lauko.

Nejenže scházel jako jeden z tahounů mužstva, ale sám ztratil rytmus. "Není to samozřejmě jednoduché. Naskočil jsem na nějakých posledních dvanáct minut a snažil jsem se jen držet krok s klukama. Jednoduché to vážně nebylo," zdůraznil Lauko.

Nakonec ale mohli být všichni spokojení, neboť jeho celek prohrával ještě osm minut před koncem zápasu 1:3. "Myslím, že na sebe můžeme být hrdí, že jsme to otočili. Zápas jsme nehráli dobře, ale je vidět, že tým má velikou vnitřní sílu a i ve špatném zápasu to dokážeme otočit a vyhrát. Nebereme ohled na to, jaký je čas a jaké je skóre, prostě celých šedesát minut jdeme do toho, že vyhrajeme. Jsem rád, že se nám to zatím daří. A doufám, že se nám to bude dařit i dál," přál si Lauko.

Karlovarští dobře vědí, že by mohli být ještě o něco nebezpečnější a silnější, kdyby jim šly lépe přesilovky. "Nefunguje nám to delší dobu, naštěstí jsme v ní ale dali důležitý gól a myslím, že na tom můžeme stavět. Doufám, že se to jen zlepší," uvedl Lauko.

hokej Liberec extraliga K. Vary 24. kolo Lauko

Football news:

Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus
Real Madrid's contract negotiations with Ramos and Vazquez have been suspended. The club can not improve conditions due to the crisis
Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is
Pep Guardiola: Football is complicated. The only way I know how to be a coach is just to think about Sheffield
Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach