Czech Republic

Kvůli závadě se neaktualizoval web, čísla o covidu se zřejmě změní

Praha - Kvůli závadě se neaktualizovala data na webu ministerstva zdravotnictví, na kterém úřad zveřejňuje údaje o šíření koronaviru v ČR. Ministerstvo na odstranění závady pracuje, uvedlo na stejné internetové stránce. Zřejmě se tak změní středeční přírůstek případů koronaviru a další čísla, která zatím zůstala shodná jako ve středu večer. Podle nich za středu v Česku přibylo 1080 případů nemoci covid-19, což je nejméně za deset dní a v pracovních dnech za 16 dní.

Počet nových případů v posledních dnech obvykle ve zbytku dne po večerní aktualizaci vzrostl o stovky. "Z technických důvodů neproběhla aktualizace dat. Na odstranění této závady pracujeme," uvedlo k popůlnočním číslům ministerstvo ráno na koronavirovém webu.

Podle údajů ke středečnímu podvečeru je aktuálně nemocných 34.821 lidí z dosavadních 68.919 potvrzených případů nákazy. Nemoc má u většiny lidí mírný průběh. Z nemoci se dosud vyléčilo 33.443 lidí, 655 zemřelo. Zářijový počet 229 úmrtí tak převýšil dosavadní maximum 206 zemřelých s koronavirem za duben.

Hospitalizovaných 976 lidí s covidem-19 ke konci září je víc než pětinásobek počtu ke konci srpna. Víc než pětinásobně na 202 vzrostl také počet lidí ve vážném stavu. Čísla jsou od druhé poloviny měsíce rekordní, převýšila dosavadní maxima z dubna. Podíl nakažených, kteří skončili v nemocnici, na celkovém počtu aktuálně nemocných je k úterku zhruba 2,9 procenta.

Nejvýrazněji se nákaza v posledním týdnu šířila podle dosavadních údajů na Uherskohradišťsku, kde přibylo přes 220 případů nemoci v přepočtu na 100.000 obyvatel. Na Pelhřimovsku je tento údaj 207, v ostatních okresech pod 200. Nejméně nakažených hlásí Českolipsko s 23 případy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.

Pro zmírnění šíření koronaviru a zabezpečení fungování zdravotnického systému vláda ve středu schválila zavedení nouzového stavu, platit bude od pondělí 5. října na měsíc. Spolu s ním budou do 18. října zavedena nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby. Za dva týdny plánuje vláda vydat další, zřejmě už mírnější opatření. Opoziční lídři považují vyhlášení nouzového stavu za důkaz, že vláda selhala, situaci podcenila. Kabinet podle nich jedná nepromyšleně a nekompetentně.

statistika koronavirus

Football news:

Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A
Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation