Czech Republic

Kvitová ve Stuttgartu postupuje, Muchová končí. Krejčíková uspěla v Istanbulu

Sedmá nasazená Kvitová porazila Bradyovou i ve tøetím vzájemném souboji. V prvním setu nejdøíve odvrátila tøi brejkboly a uzavøela ho díky skvìlém returnu èistou hrou pøi podání Bradyové. Ve druhé sadì už Èeška podávala jistì a rozhodla brejkem ve ètvrté høe.

„Neøekla bych, že jsem to mìla od zaèátku pod kontrolou, ale ustála jsem brejkboly a poté, co jsem si set vzala poslední hrou, jsem se cítila a hrála dobøe. Pøedloni jsem tady vyhrála, tenhle kurt mì nabíjí energií, navíc se hraje v hale, což mám ráda. Sice to trošku klouže, ale držela jsem se své agresivní hry,“ øekla jednatøicetiletá Kvitová v rozhovoru na kurtu.

Vzhledem k silnì obsazenému turnaji hrála svìtová desítka Kvitová už v prvním kole se 14. hráèkou žebøíèku WTA Bradyovou. „Když bylo vylosováno, tak jsem si øíkala, ty jo, to je neuvìøitelnı, to je jako finále nebo semifinále na grandslamu,“ uvedla èeská hráèka. Ve druhém kole ji èeká Maria Sakkariová z Øecka, aktuálnì svìtová devatenáctka.

Muchová se vrátila na turnaje poté, co došla do semifinále úvodního grandslamu sezony v Melbourne s natrženım bøišním svalem, kterı poté léèila a vynechala nìkolik turnajù.

V utkání s Alexandrovovou mìla špatné zaèátku setù. V prvním ještì z 1:3 otoèila na 6:4, ale ve druhém už ztrátu brejku na 0:2 nedohnala a navíc pøišla v koncovce znovu o servis.

Pøed tøetí sadou si svìøenkynì Davida Kotyzy nechala na kurtu ošetøit záda, která si zablokovala v bedrech na zaèátku druhé sady a mìla pak problém s pohybem. V rozhodujícím setu rychle ztrácela 0:3 a stejnì jako ve druhé sadì nedokázala soupeøce prolomit servis.

Turnaj žen ve Stuttgartu

antuka, dotace 456 073 eur

Dvouhra - 1. kolo:
Kvitová

Alexandrovová (Rus.) - MuchováKrejèíková zvládla antukovou premiéru

Barbora Krejèíková pøi své letošní antukové premiéøe otoèila v 1. kole turnaje v Istanbulu zápas s domácí Caglou Büyükakcayovou a tureckou soupeøku porazila 6:7, 6:2, 6:0. V druhém kole se pátá nasazená Èeška støetne s Rumunkou Anou Bogdanovou.

Favoritka Krejèíková nezachytila proti domácí hráèce startující na divokou kartu úvod zápasu. Po ztrátì podání prohrávala 42. tenistka svìta 1:4, ale dokázala srovnat a vynutit si tiebreak. V nìm odvrátila tøi setboly 177. hráèky žebøíèku Büyükakcayové a sama mìla jednu možnost sadu ukonèit, ale nakonec zkrácenou hru prohrála 8:10.

Ztráta maratonského osmdesátiminutového prvního setu Krejèíkovou nerozhodila. Pìtadvacetiletá finalistka bøeznového turnaje v Dubaji v následujících dvou setech vzala o šest let starší soupeøce šestkrát podání, prohrála jen dva gamy a po dvou a pùl hodinách slavila postup.

V druhém kole je také její tradièní deblová paraèka Kateøina Siniaková, kterou ve støedu èeká duel s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou.

Turnaj žen v Istanbulu

antuka, dotace 235 238 dolarù

Dvouhra - 1. kolo:
Krejèíková

Turnaj mužù v Barcelonì

antuka, dotace 1 702 800 eur

Turnaj mužù v Bìlehradu

antuka, dotace 711 800 eur

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude