Czech Republic

Kvitová ukázala své možnosti na trávě, v Berlíně zdolala Petkovicovou

Kvitová se pøedstavila na kurtu po dvoutıdenní pauze, bìhem níž léèila poranìné pøedloktí levé ruky. Na stadionu Steffi Grafové si mùže alespoò trochu vynahradit oblíbenı Wimbledon, kterı dvakrát vyhrála. Londınskı grandslam letos zhatila pandemie koronaviru.

Petkovicové oplatila èeská tenistka porážky z posledních dvou vzájemnıch zápasù - na loòském US Open a pøedloòském Australian Open. S nìkdejší svìtovou devítkou, která je v souèasnosti na 87. pøíèce žebøíèku WTA, má nyní Kvitová bilanci 6:6.

Podobnì je na tom dvanáctá hráèka svìta i se svou další soupeøkou. Svìtovou sedmièku Bertensovou tøikrát porazila a tøikrát s ní prohrála. Druhou semifinálovou dvojici tvoøí Ukrajinka Elina Svitolinová a Lotyška Anastasija Sevastovová.

V mužské èásti soutìže se pøedstavil i dvaaètyøicetiletı Nìmec Tommy Haas, kterı pøed tøemi roky s tenisem skonèil. Nìkdejší druhı hráè svìta podlehl osmnáctiletému Italovi Janniku Sinnerovi 4:6, 6:3 a 8:10.

Na tribuny mohlo kvùli omezením proti šíøení koronaviru 800 divákù, ale limit se ani nenaplnil. Vstupné ve vıši 120 až 150 eur (3 200 až 4 000 korun) zaplatilo necelıch pìt stovek fanouškù.

Football news:

Giovane Elber: Lewandowski is better than Messi now. Lionel is a genius, but this year Robert is unattainable
The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you
Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli
PSG have a lot of injuries before the Champions League (even Tuchel!). Kerer broke his ear, but Mbappe is recovering furiously