Czech Republic

Kristýna Plíšková válí. Porazila ovázanou soupeřku a v Praze už je ve čtvrtfinále

Tenistka Kristýna Plíšková postoupila do čtvrtfinále pražského turnaje WTA Tour. Česká hráčka porazila ve druhém kole Prague Open druhou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska 6:1 a 7:5.

Plíšková vzala světové čtrnáctce Martičové první set za 21 minut. Ve vyrovnané druhé sadě získala brejk v jedenácté hře a utkání dopodávala. "Jsem ráda, že jsem to zvládla v dvou setech," řekla České televizi.

Martičová hrála s ovázaným levým stehnem a tejpy na obou lýtkách. Za stavu 3:2 ve druhé sadě si nechala ošetřit levé chodidlo. "Sleduju ji a od turnaje v Palermu má ošetření v každém utkání, takže to nebylo překvapení. Každá z nás cítí nějaký sval," podotkla Plíšková.

V utkání si 69. hráčka světového žebříčku Plíšková pomohla devíti esy. Její další soupeřkou bude Ukrajinka Lesja Curenková nebo Rumunka Ana Bogdanová.

Na dvorcích pražské Sparty ve Stromovce si Plíšková zahrála před třemi lety finále turnaje WTA. "Tady mi to sedí, natrénovala jsem tady spoustu hodin. Antuka už není můj nepřítel jak dřív, tak nějak se s tím sžívám," usmála se.

O postup do druhého kola bude v dohrávaném utkání na antukových dvorích Sparty usilovat Kateřina Siniaková. Se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou má stav 3:6 a 6:3. Vítězka se ve čtvrtek utká o čtvrtfinále s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou.

Prague Open je nový turnaj zařazený do narychlo sestaveného kalendáře WTA, do nějž zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení původně plánovaného J&T Banka Prague Open.

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA (antuka, dotace 225.500 dolarů):

Čtyřhra - 1. kolo: Van der Hoeková, Wickmayerová (Niz./Belg.) - Kolodziejová, Malečková

Football news:

Tottenham want to sign rüdiger due to too high price for Skrinjar
The package goes to Lyon for 21 million euros. Milan will get a percentage of the midfielder's resale
Sancho and Buerki will not play against Bayern in the German super Cup match. They have SARS
The Commission on the vote of no confidence in Bartomeu started its work. Within 10 working days, it will check the collected signatures
Gian Piero Gasperini: Today, only Juventus and Inter can talk about the scudetto. Maybe even Napoli
Juventus contacted Lyon yesterday about Aouar's transfer. There has been no offer yet
Lyon is ready to lower the price of Depay. Now the club demands 25 million euros from Barca