Czech Republic

Kristýna Plíšková postoupila v Praze do čtvrtfinále

Praha - Tenistka Kristýna Plíšková postoupila do čtvrtfinále pražského turnaje WTA Tour. Česká hráčka porazila ve druhém kole Prague Open druhou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska 6:1 a 7:5.

O postup do druhého kola bude v dohrávaném utkání na antukových dvorích Sparty usilovat Kateřina Siniaková. Se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou má stav 3:6 a 6:3. Vítězka se ve čtvrtek utká o čtvrtfinále s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou.

Plíšková vzala světové čtrnáctce Martičové první set za 21 minut. Ve vyrovnané druhé sadě získala brejk v jedenácté hře a utkání dopodávala. "Jsem ráda, že jsem to zvládla v dvou setech," řekla České televizi.

Martičová hrála s ovázaným levým stehnem a tejpy na obou lýtkách. Za stavu 3:2 ve druhé sadě si nechala ošetřit levé chodidlo. "Sleduju ji a od turnaje v Palermu má ošetření v každém utkání, takže to nebylo překvapení. Každá z nás cítí nějaký sval," podotkla Plíšková.

V utkání si 69. hráčka světového žebříčku Plíšková pomohla devíti esy. Její další soupeřkou bude Ukrajinka Lesja Curenková nebo Rumunka Ana Bogdanová.

Na dvorcích pražské Sparty ve Stromovce si Plíšková zahrála před třemi lety finále turnaje WTA. "Tady mi to sedí, natrénovala jsem tady spoustu hodin. Antuka už není můj nepřítel jak dřív, tak nějak se s tím sžívám," usmála se.

Prague Open je nový turnaj zařazený do narychlo sestaveného kalendáře WTA, do nějž zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení původně plánovaného J&T Banka Prague Open.

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA

(antuka, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Čtyřhra - 1. kolo:

tenis Praha program středa

Football news:

Hudson-Audrey wants to move to Bayern. The club has been trying to sign him since January 2019
Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday
Vinicius was offside, but the ball was last touched by a Valladolid defender. Ex-referee Andujar Oliver on Real Madrid's goal
Muller is the most decorated German in history. Won the 27th trophy and overtook Schweinsteiger
Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players