Czech Republic

Krevní rozbor Kousala neprokázal kokain, ale látku THC

Pardubice - Krevní rozbor hokejisty Roberta Kousala nepotvrdil pozitivní výsledek orientačního testu na kokain, který útočník extraligových Pardubic podstoupil před více než dvěma týdny. Vyšel však pozitivně na látku THC. Kanabinoid nacházející se v konopí může poukázat na užití marihuany. Celý tým Dynama včetně Kousala podstoupil v pátek namátkovou kontrolu na přítomnost dopingu a zakázaných látek a všechny testy byly negativní.

Třicetiletý Kousal je od chvíle, kdy vyšel najevo pozitivní orientační test na kokain během policejní kontroly z 10. listopadu, vyřazen z kádru. Čekalo se na výsledky krevního rozboru. "Přítomnost kokainu se v jeho krvi nepotvrdila. Od začátku jsme upozorňovali, že jde skutečně pouze o orientační testy. Policie ví, že jsou chybové, což se nejspíš stalo i v tomto případě. Řidič měl ale v sobě THC," uvedla pro server iDnes.cz mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Budoucnost jednoho z týmových lídrů s reprezentačními zkušenostmi ve východočeském klubu tak zůstává nejistá. "Zatím nemáme žádnou oficiální informaci o výsledcích těch testů; žádný dokument z oficiálních pramenů. A pokud vím, je na tom Robert úplně stejně. Vše máme zatím jen z médií, takže se k tomu nemůžeme ani moc vyjadřovat," uvedl pro ČTK tiskový mluvčí klubu Lukáš Zitka.

Majitel klubu Petr Dědek již dříve avizoval, že pokud se přítomnost drog v Kousalově krvi potvrdí, hráč v klubu s okamžitou platností skončí. A i dnes dal jasně najevo, že se na jeho postoji nic nezměnilo, přestože celý hráčský kádr s kompletním realizačním týmem podstoupil ráno před pátečním tréninkem biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky. Všechny byly s negativním výsledkem.

"Pokud se to skutečně potvrdí a my budeme mít v ruce papír, Robert dostane výpověď. I marihuana je zakázaná látka a já nehodlám dělat kompromisy. Osobně pro něj je lepší, že jde 'jen' o trávu, ale z pohledu klubu se nic nemění. Toto nemůžeme v Dynamu tolerovat a Robert Kousal u nás skončí. Až budeme mít vše černé na bílém, klub vydá oficiální stanovisko," reagoval Dědek pro iDnes.cz na dnešní informace o nálezu THC.

Rodák z Vyškova se vrátil do Pardubic před rokem po pěti sezonách strávených na angažmá v zahraničí. V probíhajícím extraligovém ročníku odehrál Kousal šest zápasů a připsal si gól a asistenci.

Kousal není prvním hráčem Pardubic, který se za poslední roky ocitl v podobných problémech. V červnu 2018 policisté při kontrole odhalili kokain v těle obránce Petra Čáslavy.

hokej Pardubice extraliga Kousal

Football news:

Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website
Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun
Roma made an extra substitution in the Italian Cup match. The club faces a technical defeat