Czech Republic

Krejčíková - Azarenková. Česká tenistka vyzve někdejší světovou jedničku

1. set

Barbora Krejčíková

Barbora Krejčíková

0

1

Viktoria Azarenková

Viktoria Azarenková

0

1

Krejčíková využila zásahu pásky po úderu Azarenkové a odehrála míček přesně za síť. Běloruska dobíhala marně.

Krejčíková celou výměnu do míčku doslova bušila, nicméně s umístěním úderů to bylo horší. Až poslední forhend k lajně byl z kategorie velmi přesných a česká tenistka zapíše vítězný míček.

Běloruská tenistka se prezentovala povedeným returnem, který dopadl přesně na lajnu. Krejčíková pak poslala úder až za základní čáru.

Běloruska po dobrém podání na tělo spěchala na síť. Česká tenistka však vytasila fantastický lob.

Azarenková zahrála nepříjemný forhend po lajně. Ten ještě Krejčíková odvrátila, následný bekhend křížem nikoliv.

Utkání právě začalo.

Ještě před zahájením utkání došlo u sítě k tradičnímu proslovu umpirové rozhodčí a hodu mincí. Po tom měla právo volby Běloruska, která na úvod vybírá servis.

Za doprovodu mocných zvukových i vizuálních efektů nastupují obě hráčky na dvorec. Utkání za malou chvíli začne.

Všechny tenistky, které se turnaje zúčastňují, mají povoleno zdržovat se pouze v Ostravar areně, kde se turnaj odehrává, a na hotelu. Barbora Krejčíková v článku navíc hovoří o tom, jak málo času měla na přechod z antuky na tvrdý povrch.

Barbora Krejčíková se dosud s Viktorií Azarenkovou neutkala.

Viktorii Azarenkovou netřeba dlouze představovat. Velezkušená běloruská tenistka, která se dokonce téměř rok vyhřívala na čele žebříčku WTA, a kromě dvou prvenství na Australian Open získala i zlatou medaili z Olympijských her v roce 2012 (Londýn). Vinou zranění, která ji před pár lety provázela, však následoval rychlý sešup, který však v poslední době alespoň částečně odvrátila. V srpnu tohoto roku dokonce po čtyřech letech ovládla turnaj, přestože ve finále se radovala z vítězství bez boje.

Viktoria Azarenková

Bělorusko

WTA: 14.

Věk: 31 let (31. 7. 1989)

Držení rakety: pravé

Výška: 180 cm

Barbora Krejčíková zapsala výraznější úspěchy na okruhu WTA především ve čtyřhře, s českou kolegyní Kateřinou Siniakovou byly dokonce na čas světovými jedničkami. Právě se Siniakovou nastupuje Krejčíková ve čtyřhře i v Ostravě. Svůj duel by měly sehrát ještě dnes, krátce po skončení tohoto zápasu s Azarenkovou. Ve dvouhře zatím čtyřiadvacetiletá Češka žádný turnaj neovládla, 14 prvenství zapsala pouze na nižší úrovni ženského tenisu ITF.

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA: 85.

Věk: 24 let (18. 12. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Začátek utkání se o pár minut zpozdí. Na kurtu, na kterém se za malý moment Krejčíková představí, končí úvodní duel dnešního programu. Belgičanka Mertensová v něm proti Američance Anisimové míří za vítězstvím ve dvou setech.

Hezké odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z osmifinále tenisového turnaje WTA v Ostravě, ve kterém se střetne česká tenistka Barbora Krejčíková s Běloruskou Viktorií Azarenkovou. Utkání začne ve středu 21. října přibližně ve 13:30.

Football news:

Pep on Aguero's reaction to Maradona's death: it's difficult, especially for his son. Sad situation for the family
Pogba and Mctominay will not play with Southampton due to injuries
Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation