Krejčí pomohl Bostonu dvěma góly k výhře nad Washingtonem, Pastrňák přihrával

Hokejisté Bostonu porazili v NHL Washington 6:3 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Dvěma góly k důležité výhře nad lídrem Východní divize přispěl David Krejčí, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, David Pastrňák přidal tři asistence.

Gólman Vítek Vaněček v dresu Capitals pětkrát inkasoval, poslední gól padl do prázdné branky.

Domácí se v úvodní třetině dostali po trefách kapitána Patrice Bergerona a Krejčího v rozmezí minuty do vedení, T.J. Oshie ale těsně před přestávkou snížil a v úvodu druhé části z přesilovky vyrovnal. Hosté se vzápětí v další početní výhodě dostali po gólu Anthonyho Manthy do vedení.

Bruins ale dokázali rychle zareagovat a po Pastrňákově přihrávce Brad Marchand vyrovnal. V závěru druhé třetiny opět zaúřadovali Krejčí s Bergeronem a znovu se těsně po sobě zapsali mezi střelce. Krejčí si nejprve v přesilovce počkal, až před ním projede bránící hráč, který se mu snažil skočit do střely, Bergeron pak završil v nájezdu tři na dva kombinaci s Pastrňákem a Marchandem.

Washington v koncovce nezachránilo ani odvolání Vaněčka, který si v zápase připsal 22 úspěšných zákroků. Marchand necelé dvě minuty před koncem zpečetil po další Pastrňákově přihrávce skóre do prázdné branky a s bilancí dvě branky a dvě asistence dosáhl hranice 700 bodů v kariéře.

Branky: 13. a 38. Bergeron (na druhou Pastrňák), 14. a 37. Krejčí, 27. a 59. Marchand (na obě Pastrňák) - 20. a 24. Oshie, 25. Mantha. Střely na branku: 28:33. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 42 sekund, inkasoval pět gólů z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston).

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question