Czech Republic

Krasobruslařská Grand Prix bude kvůli covidu krátká a chudá

Las Vegas/Praha - V pátek odstartuje Americkou bruslí nový ročník krasobruslařské Grand Prix. Tradiční seriál, který bývá testem formy předních závodníků v první polovině sezony, bude tentokrát kratší a omezený na regionální účastníky. Po zrušení soutěží v Kanadě a Francii budou po premiéře v Las Vegas následovat v listopadu jen tři další závody - v Číně, Moskvě a Japonsku. A s ojedinělými výjimkami tam budou pouze domácí reprezentanti.

Domácí Američané budou mít velkou převahu i na Americké brusli, ale tam se přeci jen představí i další krasobruslaři trénující na severoamerickém kontinentu. Měl mezi nimi být i Michal Březina, ale zranění zad ho o účast připravilo.

Hlavní hvězdou bude Březinův tréninkový partner Nathan Chen, vítěz posledních dvou světových šampionátů v letech 2018 a 2019. Jeho konkurentem by měl být bronzový medailista z MS 2019 Vincent Zhou, Kanaďan Keegan Messing nebo juniorský mistr světa z roku 2019 Tomoki Hiwataši z Japonska.

Mezi ženami se očekává souboj Mariah Bellové a Bradie Tennellové, do něhož by mohly zasáhnout i olympioničky Karen Chenová a Gracie Goldová. Vítězství na Americké brusli budou obhajovat tanečníci Madison Hubbellová a Zachary Donohue, dvojnásobní medailisté z MS.

Nejen startovní listina, ale i celý závod bude poznamenaný hygienickými opatřeními proti šíření koronaviru. Všichni účastníci budou stejně jako jiní sportovci pravidelně testováni, uzavřeni v bublině bez kontaktu s okolím a budou muset mimo led nosit roušky. Ochozy budou prázdné a místo obvyklých tří budou jen dva soutěžní dny.

Podobná opatření se dají čekat i při dalších zastávkách. Tam bude mezinárodní zastoupení ještě chudší než v USA. V Číně budou na začátku listopadu závodit výhradně domácí krasobruslaři. S výjimkou jedné korejské závodnice to bude stejné i v Japonsku, kde kvůli tomu vůbec neplánují kategorii sportovních dvojic, která v zemi nemá dostatečnou konkurenci. V Moskvě budou vedle domácích Rusů také reprezentanti postsovětských zemí nebo maďarská sportovní dvojice, kteří se v Rusku připravují.

Tradiční prosincové finále naplánované tentokrát do Pekingu bylo odloženo. Termín závodu, který má být testovací soutěží před ZOH 2022, zatím nebyl stanoven.

krasobruslení Grand Prix

Football news:

Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January
Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time