Czech Republic

Kousal se připojil zpět k týmu hokejistů Pardubic, zatím dočasně

Pardubice - Hokejový útočník Robert Kousal je po nedávném vyřazení z kádru kvůli podezření z užití drog zpátky v extraligovém týmu Pardubic. Z rozhodnutí klubového vedení se dočasně připojil k mužstvu, než bude celá záležitost dořešena.

Třicetiletý Kousal měl před třemi týdny při policejní kontrole pozitivní výsledek orientačního testu na kokain. Následkem bylo jeho vyřazení z kádru. Krevní rozbor hokejisty s reprezentačními zkušenostmi však před týdnem tento výsledek nepotvrdil, vyšel ale pozitivně na látku THC. Kanabinoid nacházející se v konopí může poukazovat na užití marihuany.

"Dosud nebylo ukončeno správní řízení, ale policejní výsledky jednoznačně vyloučily u Roberta přítomnost kokainu. Tyto prvotní orientační výsledky nenasvědčují tomu, že by Robert spáchal trestný čin, ale přestupek," uvedl pro klubový web člen představenstva a sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

"Jako klub ctíme presumpci neviny do konečného rozhodnutí. Počkáme na výsledky znaleckého posudku a na jeho základě vydáme finální stanovisko k celé kauze," nastínil Salfický, jaký bude další postup východočeského klubu.

Předání konečného rozhodnutí o přestupku může podle informací klubového vedení trvat další dva týdny. "Vzhledem k okolnostem případu a nejasné závažnosti přestupku vracíme Roberta Kousala do A-týmu. Je na trenérech, jestli ho nasadí už do pátečního utkání ve Vítkovicích," dodal Salfický.

Majitel klubu Petr Dědek již dříve avizoval, že pokud se přítomnost drog v Kousalově krvi potvrdí, hráč v klubu s okamžitou platností skončí. A na jeho postoji nic nezměnila ani skutečnost, že celý hráčský kádr s kompletním realizačním týmem podstoupil v pátek 20. listopadu před tréninkem biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky, přičemž všechny testy měly negativní výsledek.

"Pokud se to skutečně potvrdí a my budeme mít v ruce papír, Robert dostane výpověď. I marihuana je zakázaná látka a já nehodlám dělat kompromisy. Osobně pro něj je lepší, že jde 'jen' o trávu, ale z pohledu klubu se nic nemění. Toto nemůžeme v Dynamu tolerovat a Robert Kousal u nás skončí. Až budeme mít vše černé na bílém, klub vydá oficiální stanovisko," reagoval Dědek pro iDnes.cz na informace o nálezu THC.

Rodák z Vyškova Kousal se vrátil do Pardubic před rokem po pěti sezonách strávených na angažmá v zahraničí. V probíhajícím extraligovém ročníku odehrál Kousal šest zápasů a připsal si gól a asistenci.

hokej Pardubice extraliga Kousal

Football news:

Ramos is the most productive defender in the period from 2011 to 2020. He has 89 goals (IFFHS)
Frank Lampard: Chelsea have lost some ground. Our character remained the same, he won us matches
Ko view in the Frame: 2 employees of the club fell ill. Medical examination of El Shaarawy postponed
Klopp on Salah's future: I don't think it will ruin the season. Normal thing for the world of football
Solskjaer on van de Beek: I would Not say that he is happy. In his position, there are players who are really good
Lester is Interested in Edouard. Rogers worked with the forward seltice
The minges can come in the start of Barca vs Elche. Desta has a muscle injury