logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Koruna stagnovala k euru, burze pomohly Akcie Avastu a O2

Praha - Koruna v závěru týdne stagnovala k euru na 25,89 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna ve srovnání se čtvrtkem oslabila o deset haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,52 Kč/USD. Pražská burza dnes třetí den v řadě rostla. Index PX posílil o 0,66 procenta na 1060,32 bodu, a to hlavně zásluhou emisí Avastu a operátora O2 Czech republic. Brzdou výraznějšího růstu byly akcie Philip Morris.

"Euro dnes vůči dolaru tahalo za slabší konec a během pátečního obchodování ztratilo 0,2 procenta. Stejným směrem se vydaly i regionální měny," uvedla analytička Komerční banky Monika Junicke.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

Akcie Avastu a O2 dnes dopomohly burze ke kladnému výsledku

Pražská burza dnes třetí den v řadě rostla. Index PX posílil o 0,66 procenta na 1060,32 bodu, a to hlavně zásluhou emisí Avastu a operátora O2 Czech republic. Brzdou výraznějšího růstu byly akcie Philip Morris. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Ze 12 hlavních titulů pražské burzy jich dnes pět uzavřelo obchodování se ziskem. Nejlépe si vedly akcie technologické společnosti Avast s růstem o 3,54 procenta na 117 korun za kus.

Dařilo se rovněž cenným papírům O2. Jejich závěrečný kurz 220 Kč byl o 2,33 procenta vyšší než při ranním otevření burzy. O více než půl druhého procenta si polepšila emise mediální skupiny CME.

Naopak ke ztrátovým titulům se dnes zařadily především akcie zpracovatele tabáku Philip Morris. Jejich cena klesla o více než dvě procenta na závěrečných 13.120 korun za kus.

Negativní vliv na index PX měla také dvojice bank. Cenné papíry Komerční banky odepsaly 0,25 procenta na 812 Kč, akcie Monety klesly o 0,27 procenta.

Themes
ICO