Czech Republic

Koruna mírně oslabila k euru a zpevnila k dolaru

Praha - Česká měna dnes mírně oslabila k euru, a naopak zpevnila k dolaru. K 17:00 si koruna pohoršila oproti předchozímu závěru vůči euru o dva haléře na 26,11 Kč/EUR a k dolaru posílila o tři haléře na 21,44 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Pražská burza dnes klesla o 0,9 pct. Index PX se snížil na 1049,7 bodu. Dolů ho táhly akcie bank a Kofoly, z hlavních titulů se dařilo jen zbrojovce.

"V závěru týdne se zvýšená averze k riziku na globálních trzích promítla i do vývoje středoevropských měn, které dnes měly tendenci, spíše mírně oslabovat. Stejně na tom byla i česká koruna," sdělil k vývoji na finančních trzích hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek. "Nepříznivým faktorem zůstává zejména evidence horšího vývoje kolem koronaviru, tedy především protahování restriktivních opatření a pomalejší postup očkování," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Pražská burza dnes pokračovala v poklesu. Index PX se snížil o 0,94 procenta na 1049,7 bodu, čtvrteční pokles byl výraznější. Pražskou burzu dnes táhly dolů akcie bank a nápojářské Kofoly. Z hlavních titulů se dařilo jen zbrojovce CZG s růstem o půl procenta. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Páteční odpoledne se odvíjelo negativně na většině trhů v Evropě. Podle ekonoma Patria Finance Tomáše Vlka byly dopady v Česku více vidět na pražské burze než u koruny. Nepříznivým faktorem podle něj pro trhy zůstává zejména horší vývoj koronaviru, tedy především protahování restriktivních opatření a pomalejší postup očkování.

Nejvýraznější pokles dnes zaznamenaly akcie Kofoly, které klesly o 2,23 procenta na 263 korun. Nedařilo se také bankám, akcie Komerční banky a Erste Group Bank byly dnes nejobchodovanějšími tituly. Akcie Erste Group Bank dnes odepsaly 1,82 procenta na 680,40 koruny při obchodech za více než 117 milionů korun. Cenné papíry Komerční banky při obchodech za více než 190 milionů korun snížily hodnotu o 1,18 procenta na 672 korun. Moneta Money Bank klesla o 1,32 procenta na 67,10 koruny a o procento přišly také cenné papíry pojišťovny VIG.

Cenné papíry elektrárenské společnosti ČEZ dnes přišly o 0,38 procenta a obchodovací týden zakončily na 528 korunách. Předchozí týden zakončily na 542 korunách. Také akcie operátora O2 dnes přišly o 0,38 procenta, výrobce netkaných textilií PFNonwovens přišel o půl procenta.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

měna kurzy závěr

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7