Czech Republic

Kopal (Trikolóra): 28. říjen se slavit musí

Anton Špelec ostrostřelec v podání komika Vlasty Buriana v legendární komedii řešil, jestli daj-i nebo nedaj-li mu medaili. I my máme podobné dilema.

Kopal (Trikolóra): 28. říjen se slavit musí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeden z kandidátů za Trikolóru v krajských volbách Jan Kopal
reklama

Sleduji diskuse na téma konání či nekonání letošních oslav 28. října a způsobu udílení nejvyšších státních vyznamenání v časech koronavirových. A je mi stydno za ty, kteří jen na vteřinu uvažují o tom, že by se letos tento státní ceremoniál nekonal. I ona samotná úvaha je scestná a toxicky jedovatá.Není významnějšího státního svátku, než-li je právě 28. říjen, kdy se odvěký sen mnoha generací vlastenců a obrozenců stal skutkem. Je povinností vrcholných představitelů, a v této těžké době zvlášť, tuto skutečnost připomínat.Winston Churchill by neustoupil ani hrozbě dopadajících německých bomb a generála Charlese de Gaulla by neodradili ani po zuby ozbrojení atentátníci lačnící po jeho krvi. Tak o čem se to, proboha, bavíme. Neutuchající zášť pražské kavárny vůči Miloši Zemanovi nezná mezí a míří i na podstatu české státnosti.

Převzato z Profilu.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Why is soccer called soccer in the United States (and not only there)? Is it true that this name was invented by the British?
Ole Gunnar Solskjaer: We look at Manchester United through the lens of history. We want to attack and dominate
Koeman on the crisis: We must help Barca in the name of our love for her. We need to think about what's best for the club
Bayer midfielder Bailey named son Leo Cristiano: This has nothing to do with football at all
Tuchel after 2:2 with Bordeaux: I always protect the players, but I refuse to do this. You can't play matches of this level
Ole Gunnar Solskjaer: Any decision I make is for the good of Manchester United. The main thing is the result
Mourinho on Tottenham: We don't have the same conditions as some clubs. They create a crazy market