Czech Republic

Konec vysedávání v kavárně. Kafe se objedná v aplikaci a jen vyzvedne

Nová poboèka Starbucks by se mìla otevøít letos na podzim. Koncept vychází z formátu Starbucks Now, jehož zástupce zatím funguje jen v Èínì. Tam si zákazníci pøedem objednají a nápoj si pak bez èekání vyzvednou v provozovnì, která je menší než typická kavárna Starbucks. Podobnì v konkurenèním èínském Luckin Coffee se dá objednat a zaplatit jen pøes aplikaci.

Podle šéfa firmy Kevina Johnsona by se novı formát provozovny mohl objevit i v americkıch mìstech Boston, Chicago, Seattle, San Francisco a Los Angeles. Nemá však nahradit stávající kavárny.

Poboèka Starbucks Pick-Up v New Yorku je souèástí plánu firmy modernizovat svùj byznys s vìtším dùrazem na digitální sféru, píše CNN. Napøíklad sázka na vìrnostní program v mobilní aplikaci se spoleènosti vyplácí: za poslední ètvrtletí vzrostl poèet uživatelù aplikace o 14 procent, a dosáhl tak více než 17 milionù èlenù, uvedl Starbucks.

Unikátní poboèka by firmì také mohla pomoct omezit kanibalizování vlastních provozoven. To se dìje tam, kde je více poboèek a jedna pøebírá zákazníky druhé. Což je v hustì obydlenıch mìstech jako New York, problém. Ve mìstech s vyššími komerèními nájmy zas firma díky menším obsazenım prostorám ušetøí na nákladech. 

Football news:

Madness in Frankfurt: Eintracht 34 times hit the goal, but almost lost (saved 9 minutes before the whistle)
Real Madrid extended the contract with Casemiro until 2023 (Marca)
Teddy Sheringham: Pogba needs to leave for Manchester United to buy someone with the right mentality
In France, 400 fans came to watch illegal football. After the goal, they ran onto the field
Solskjaer on ighalo's loan: I Hope he can finish what he started, maybe by winning a trophy with Manchester United
Mueller on Alfonso Davis: The Munich runner constantly steals the ball from the opponent
Favre about 0:1 with Bayern: Borussia deserved a draw