Czech Republic

Klinika znovu na scéně, hledá nový objekt. Pomáhá i seskupení ODS

Anarchistická federace hledá nový objekt, ve kterém by po dvou letech mohla vzniknout nová Klinika - Autonomní sociální centrum. Poslední sídlo vyklízela policie pod dohledem exekutora. V hledání nového objektu by mohlo pomoci i uskupení ODS (Opravdu dobré Squaty) nebo Vzpurná Praha.

Klinika znovu na scéně, hledá nový objekt. Pomáhá i seskupení ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace na podporu Autonomního sociálního centra Klinika, které nelegálně působí v objektu vlastněném Správou železniční dopravní cesty
reklama

Před dvěma lety byla vyklizena Klinika - Autonomní sociální centrum v Praze, do kterého jednoho dne dorazil exekutor a pomocí policie objekt vyklidil. Aktivisté pod heslem „Klinika musí dýchat“ odmítali opustit objekt, který jim nepatřil, ale nakonec jim přece jen nic jiného nezbylo.

Anarchistická federace teď hledá nějaký nový objekt, kam by přesídlili.

„Dva roky od vyklizení Autonomní sociální centrum Klinika je na čase obsadit nové Kliniky a nové Milady a nové Ladronky. Vrátit tak městu to, co mu stát násilně vzal. V obsesi vlastnit majetek bez ohledu na jeho použití byla zničena místa pro sociální spravedlnost. Je proto třeba vytvářet nové otevřené domovy pro dobrovolné aktivity překračující hranice ideologií i tržního světa. Podívejte se na video kolektivu ODS (Opravdu Dobré Squaty) a ukažte si s námi na #prázdnédomy!“ požádala Anarchistická Federace.  

Hledá se nová Klinika

Také uskupení Opravdu dobré squaty (ODS) volá po zrodu nové Kliniky.

„Jsou to už dva roky od doby, kdy stát násilně vyklidil Autonomní sociální centrum Klinika, dva roky už Praze schází otevřené domovy pro dobrovolné aktivity překračující hranice ideologií i tržního světa. Je na čase znovu začít tento stav měnit,“ tvrdí spolek. A vyzývá své sympatizanty k nalezení vhodného objektu.

Členové uskupení tvrdí, že ceny bytů rostou astronomicky, zatímco platy nikoli, takže se z bytů stává toliko spekulativní zboží a bydlení ztrácí svůj sociální rozměr. To je podle spolku třeba zásadně změnit.

V hledání nového objektu může pomoct i uskupení Vzpurná Praha.

Hledá se nová Klinika

Hledá se nová Klinika

Hledá se nová Klinika

Nelze však vyloučit, že pokud bude nalezen nový objekt vlastněný někým jiným, soudům a policii opět nezbude, než proti aktivistům znovu zakročit.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…

Football news:

Police conducted searches at the office of Barcelona. This is due to the scandal with criticism of the players in social networks
The modern top-match of the Premier League is a pressing battle (but not a show). Tuhelj and Solskjaer again proved it
Manchester United will ask for Lingard 20+ million pounds. He may be included in the transfer of Rice
Manchester United and Leeds are Interested in 30-year-old defender Torino Nkulu
The only time he got mad at me was when I put the kettle whistle on the tailpipe of his car. English coach Glen Roeder has died
Mark Clattenburg: I am amazed that Manchester United were not allowed to kick a penalty for an obvious play by the hand of Hudson-Odoi. How not appointed after VAR-a mystery
Lucas Vazquez asks to increase his salary by 15%, Real Madrid wants to reduce it by 10%