Czech Republic

Kettner (SPD): Politici se neplazí v zákopech

Tak kdo vyhrál válku? Američané, Rusové, nebo pan Hřib? Možná i Němci, kteří dobrovolně, organizovaně ustoupili? Člověk, jehož koníčkem není historie a spoléhá se jen na současné noviny, televizi či facebook musí tápat.

Kettner (SPD): Politici se neplazí v zákopech
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

Máme za sebou květen a připomínky konce druhé světové války. Jak je posledních pár let zvykem, člověk věci neznalý má pocit, že nás osvobodili jen Američané. Jsem jim vděčný za jejich podíl na konečném vítězství. Jen mě mrzí ten "odezdikezdismus". Když jsem byl malý tak jsem slyšel, že nás osvobodili jen Rusové. A tatínek mi s tím, že to nesmím říkat, vysvětloval i roli Američanů a západní fronty. A teď třicet let po revoluci tu máme obrat o 180 stupňů. Já svému synovi říkám, že nás neosvobodili jen Američané, ale vysvětluji i roli Rusů a východní fronty. Jediný rozdíl je snad jen v tom, že nemusím synovi zakazovat o tom mluvit... tedy alespoň zatím.

Proč nemluvíme o společném úsilí všech národů, které se nechtěli nechat vyhladit fašistickým Německem? Proč neukazujeme fotky obyčejných amerických a ruských vojáků, kteří si podávají ruce na Rýnu a z jejich tváří lze vyčíst úleva a radost z přežití a možnosti se vrátit domů? Těmto vojákům byli mocenské a politické hrátky ukradené.

Vyhrál válku jedinec? Stalin, Koněv, Roosevelt či Paton? Ne! Byli to statisíce obyčejných Johnů, Ivanů, Tomů a Sergejů, kteří chtěli především ochránit své rodiny a blízké. Vrátit se k nim a normálnímu všednímu životu. Měli bychom mít úctu ke všem padlým, bez ohledu na národnost, víru a barvu kůže. Díky nim tady dnes jsem já, moje rodina, mé děti, Česká republika i Evropa, jak ji známe.

Převzato z profilu.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Kettner (SPD): Politici se neplazí v zákopech

Tak kdo vyhrál válku? Američané, Rusové, nebo pan Hřib? Možná i Němci, kteří dobrovolně, organizovan…

Football news:

Solskjaer on Southampton's 96th-minute goal: Manchester United won a lot of games like this. This is football
Inter came in second place in Serie A. Juventus has 8 points more, with 6 more rounds to play
Maguire on the draw with Southampton: We controlled the game and did enough to win
Maradona could become the face of the world Cup-94 for 100 million dollars. Diego refused – the contract required him to take American citizenship
Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22
Belotti is the first Torino player in 43 years to score at least 15 goals in two consecutive seasons
Martial became the tenth Manchester United player to score 50 goals in the Premier League