Czech Republic

Když se fandilo v autokině. Nejlepší sportovní fotky z Czech Press Photo 2020

Čeští olympionici trénující v karanténě na olympijské hry v Tokiu, které se nakonec neuskutečnily. Fotbaloví fanoušci sledující zápas v autokině místo toho, aby fandili z ochozů stadionu. Letošní rok sportu zrovna nepřál a odrážejí to i nominace na Czech Press Photo 2020 v kategorii Sport. Prohlédnout si je můžete ve čtvrtém díle seriálu.

Základní přehled nominací, který Aktuálně.cz přineslo ihned po jejich oznámení, si můžete projít v článku Kdo z nich vyhraje Czech Press Photo? Známe letošní nominace, vládne korona. Nominované fotosérie jsou tam představeny vždy dvěma ukázkami (v sérii bývá obvykle devět fotografií). V seriálu, jehož čtvrtý díl nyní přinášíme, si tyto soubory můžete postupně prohlédnout v plném počtu snímků tak, jak je jejich autoři do soutěže poslali.

V kategorii Sport byl nominován Gabriel Kuchta z Deníku N a jeho série Diváci sledují fotbal v autokině po obnovení nejvyšší fotbalové soutěže. Zachycuje fanoušky, kteří v plzeňském kině sledují zápas místní Viktorie Plzeň proti Spartě Praha.

Další nominovanou je Barbora Reichová (Český olympijský výbor) se souborem Nezlomní olympionici. Její snímky ukazují trénink a přípravu nejlepších českých sportovců během nouzového stavu - v době, kdy byla uzavřena všechna sportoviště.

Třetím nominovaným je Richard Dömös se samostatným snímkem Sluneční hodiny. Noční fotografie z Bratislavy zobrazuje Michala Kovačoviče, jednoho z předních slovenských bikrosových jezdců.

Mezinárodní porota hodnotila více než pět tisíc snímků od 288 autorů z Česka i Slovenska. Jednotlivé fotografie a fotoseriály se hodnotily dohromady (v některých dřívějších ročnících Czech Press Photo bývaly hodnoceny zvlášť).

Hlavní cena, tedy Fotografie roku, bude vyhlášena společně s výsledky v jednotlivých kategoriích na slavnostním ceremoniálu 2. prosince v Národním muzeu. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády. Následná výstava fotografií Czech Press Photo 2020 začne až následující rok v březnu v Národním muzeu a potrvá do října.

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals