Soud rozhodl a online úložiště Ulož.to bude muset bránit tomu, aby uživatelé z jeho serverů stahovali šest českých filmů. Jde o první rozhodnutí soudu, které dává povinnost provozovateli "stahovacího" serveru aktivně kontrolovat obsah nahrávaný uživateli. Doposud stačilo, aby firma po nahlášení obsahu, který porušuje autorská práva, takové soubory odstranila. 

Podle právního zástupce společnosti Ulož.to cloud a.s jde o precedent, který může narušit svobodu internetu. Je pravděpodobné, že se Ulož.to odvolá. Soud ve svém rozhodnutí k deset let staré kauze přitom odmítl dát provozovateli populární služby za povinnost kontrolovat všechny nahrávané soubory, jak původně požadoval žalobce, organizace Dilia, která se soustředí na ochranu autorských práv svých členů.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru