Czech Republic

Karel Januška: Nálezy Ústavního soudu

Logický rozbor jednání pléna Ústavního soudu. Každý "nález pléna Ústavního soudu" musí být jednomyslný. Kdyby Ústavní soud respektoval Ústavu, pak by každé rozhodnutí soudu muselo být spravedlivé.

Karel Januška: Nálezy Ústavního soudu
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Důkaz je jednoduchý. Pravdivý výrok soudu musí být pravdivý ke každé straně sporu. Výrok soudu k žalobci je opakem výroku k žalované straně. To je tisícileté pravidlo. Jestliže jeden ústavní soudce nesouhlasí s rozhodnutí pléna, pak náš soudní systém je deformovaný.

Předseda Ústavního soudu Rychetský sdělil občanům výsledek pléna ÚS. Konstatoval, že plénum rozhodlo deseti soudci kteří nesouhlasili, a pěti soudci kteří souhlasili s "nálezem"..

V demokracii, kde soudci soudí spravedlivě, není třeba Ústavního soudu. Naše justice má v Brně honosnou budovu, která slouží k upevnění justiční mafie. Je to ostuda nejenom pro soudce, ale také pro naše zákonodárce a právnické fakulty.

Páni zákonodárci, poslanec Volný. má v demokracii plné právo přednést jakýkoliv příspěvek. Volby do poslanecké sněmovny jsou pro zvolení nové vlády, nejsou pro upevnění stávající justiční oligarchie.

Předseda Rychetský byl mezi těmi, kteří nesouhlasili s nálezem. Předseda Rychetský se okamžitě nevzdal funkce soudce. Ani jeden z pěti ústavních soudců se dosud patrně nevzdal svého mandátu. Tito soudci porušují Ústavu. Jen čestní a spravedliví soudci mohou zastávat funkci soudce.

Soudci, kteří nespravedlivě soudili v totalitě, nebyli potrestaní. To ale soudcům bezpečnost nezaručuje. Amnestie typu "Klaus" se nemusí opakovat. Hmotnou zodpovědnost by soudci všech soudů měli očekávat.

Nejenom ústavní, ale také vládní krize sužuje naši republiku. Někteří zákonodárci se chtějí v současném vládnutí-nevládnutí obrátit na ÚS. Vůbec si neuvědomují v jakém stavu republika je.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude