Czech Republic

„K smrti vyčerpaný Blatný.“ Pan prezident o mně mluvil docela pěkně, míní ministr

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nebere jako útok slova prezidenta Miloše Zemana, že na něm pozoruje syndrom vyhoření. Novinářům to řekl po zasedání vlády. Ministr si myslí, že o něm Zeman celkově ve víkendovém rozhovoru pro CNN Prima News mluvil „docela pěkně“. Dodal, že ke spekulacím o svém odvolání se nepotřebuje vyjadřovat.

Zeman o víkendu řekl, že je mu Blatného líto. „Nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený,“ odpověděl prezident na dotaz, zda by měl Blatný skončit. Dodal však, že změna ve vládě je v kompetenci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Blatný řekl, že Zemanova vyjádření nechápal jako útok. „Naopak si myslím, že o mně pan prezident mluvil docela pěkně a k dalším spekulacím se nepotřebuji vyjadřovat,“ uvedl.

Babiš o víkendu řekl, že výměna Blatného aktuálně není na stole. Poznamenal v té souvislosti, že ministr možná nemá v okolí dost dobrých úředníků. Dnes řekl, že s ministrem spolupracují. Blatný se zabývá epidemiologickými otázkami, Babiš očkováním a léky na covid-19. „Já k tomu nemám co říct,“ uvedl na dotaz k Zemanovým vyjádřením.

K smrti vyčerpaný

„Blatného sežrala džungle, je k smrti vyčerpaný,“ ohodnotil prezident Miloš Zeman ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). „Nebyl to špatný ministr, udělal kus práce. Ale teď mi připadá, že je velmi unavený. Ta jeho nepovedená tisková konference byla velmi rezignační,“ řekl Zeman.

„Blatného je mi líto. Pozoruji na něm syndrom vyhoření a být na jeho místě je strašně těžké a náročné. Na druhé straně je vidět, že je k smrti vyčerpaný člověk. Kdyby si odpočinul, možná že by to bylo k dobrému,“ sdělil prezident.

Football news:

Karl-Heinz Rummenigge: Bayern did not participate in the discussion of the Super League and welcomes the reforms of the Champions League
Germany vs Super League: Bayern Munich and Borussia Dortmund chose the UEFA side and supported the reform of the Champions League
Tuchel about the Super League: I don't want to get involved in this, because my words may sound like an excuse
UEFA has approved a change in the format of the Champions League. The Europa League and the LK will also lose the group stage from 2024
Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life