Juventus bez Ronalda jen remizoval v Beneventu, Inter vyzrál na Sassuolo

Fotbalisté Juventusu Turín bez odpočívajícího Cristiana Ronalda překvapivě remizovali v 9. kole italské ligy na hřišti Beneventa 1:1. Pro obhájce titulu to byl už pátý nerozhodný výsledek v soutěži.

Na druhou pozici se po výhře 3:0 v Sassuolu posunul Inter Milán. Oba týmy ztrácejí dva body na vedoucí AC Milán, soupeř pražské Sparty v Evropské lize má k dobru nedělní zápas s Fiorentinou. Juventus je pozadu o tři body.

Trenér "Staré dámy" Andrea Pirlo se kvůli náročnému programu způsobenému pandemií koronaviru rozhodl pětatřicetiletého Ronalda šetřit. Juventus se ujal vedení v 21. minutě po trefě Álvara Moraty.

V nastavení úvodního dějství však srovnal Gaetano Letizia. Navzdory další bodové ztrátě zůstávají "Bianconeri" spolu s AC Milán jediným neporaženým mužstvem v Serii A.

Inter otevřel skóre ve čtvrté minutě zásluhou Alexise Sáncheze. O deset minut později hosté zvýšili po vlastní brance Vlada Chirichese. Po hodině hry stanovil konečný výsledek Roberto Gagliardini.

Sassuolo prohrálo v ligové sezoně poprvé, zatímco tým trenéra Antonia Conteho bodoval v pátém kole po sobě. "V žádném případě to nebyl náš nejlepší výkon v sezoně, jen výsledek. Předvedli jsme mnohem lepší výkony. Výsledek to zkresluje," řekl Conte v rozhovoru pro Sky Sport Italia.