Czech Republic

Juliš plní slib, že bude lepší než Ibrahimovic. A dva dny budeme mít klid, oddechl si

Útočník Lukáš Juliš před třemi týdny v Evropské lize sestřelil Celtic hattrickem a dnes dal skotskému celku na Letné dva góly.

Pětadvacetiletý útočník měl však především radost z vítězství 4:1. "Jsem spokojený, ale hlavně proto, že jsme vyhráli. Zlepší se atmosféra a budeme mít na dva dny klid," oddechl si Juliš, jehož celek prohrál v domácí lize 1:3 s Plzní a v neděli 2:4 doma s Českými Budějovicemi.

Sparta vstoupila do základní skupiny Evropské ligy porážkami s Lille a AC Milán, ale dvěma výhrami 4:1 nad Celticem si udržela šanci na postup.

"Jsme zpátky, máme to ve svých rukou. Když dvakrát vyhrajeme, tak postoupíme," spočítal Juliš. "Lille a AC Milán jsou samozřejmě trochu dál než Celtic, ale připravíme se na ně a jsme schopní postoupit," doplnil letenský forvard.

S pěti góly, které nasázel Celtiku, patří mezi nejlepší střelce soutěže. Lépe je na tom jen s šesti zásahy Yusuf Yazici z Lille a sparťanský útočník tak zatím drží slovo, když prohlásil, že dá víc gólů než Zlatan Ibrahimovic z AC Milán. Švédská hvězda zatím v Evropské lize neskórovala, momentálně je navíc zraněná.

"To byl jen takový žert, ale zatím to vychází. Já mám Zlatana rád, ať si klidně nějaký gól dá, ale ne nám," připomněl Juliš, že právě proti vedoucímu celku italské ligy nastoupí Sparta v posledním kole základní skupiny.

Střeleckým výkonem na sebe také mohl upozornit zahraniční kluby, tím se však Juliš nezabývá.

"Takhle nad tím nepřemýšlím. Podepsal jsem novou smlouvu ve Spartě a jsem tady šťastný. Jsem rád, že dávám góly, jsem útočník a je to moje práce. Ale tohle vážně neřeším, jsem především rád, že jsme vyhráli," zopakoval.

Football news:

Golovin about the nickname Tsar: Nothing more than a joke. This is necessary for the media and fans, but I am a football player
David De Gea: I try to be a leader for Manchester United. I have the experience of winning big titles here
It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)
Barcelona still owes Liverpool about 29 million euros for the transfer of Coutinho
Immobile on last season: Lazio felt invincible before covid. They could have fought for the scudetto