Czech Republic

Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online

Místo do prezentačních stánků škol se žáci devátých ročníků základních škol vydají na internet. Každoroční listopadový Festival vzdělávání se vzhledem k současné koronavirové epidemii na brněnském výstavišti nekonal.

Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo
reklama

Vybrat si střední školu je velmi důležitý krok, proto Jihomoravský kraj ve spolupráci s partnerským Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM) připravil na portálu ZDE řadu užitečných informací, které deváťákům pomohou se rozhodnout.

Na portálu najdou uchazeči například ucelený seznam všech středních škol v Jihomoravském kraji (rozdělených podle okresů a následně jimi nabízené obory), jednoduché filtrování podle kritérií (například tematické zaměření, maturitní obor nebo vzdělání s výučním listem) či kalendář dnů otevřených dveří jednotlivých škol. Stranou nestojí ani příležitosti pro další prohlubování dosaženého vzdělání: nástavbové studium a vyšší odborné školy.

„Střední školy i učiliště v celém kraji se nově představují online, tedy je to takový virtuální veletrh. Zatímco obvykle by touto dobou byly nejrůznější přehlídky středních škol a festivaly vzdělávání v plném proudu, teď studenti tápou. Víc než kdy jindy jsou odkázaní na sociální sítě a zkušenosti starších kamarádů. Nerozhodnutým deváťákům nabízí pomoc formou konzultace také kariérní poradci z JCMM,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast vzdělávání Jiří Nantl.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Hertha sacked head coach and managing director after 1-4 away to Werder
Karim Benzema: Real Madrid need a better version of Hazard. He was great at Chelsea and should write history in Madrid
Inter to swap Eriksen to Dzeko. The club wants to sell the midfielder to a club not from Italy, but is afraid of not finding buyers
Ex-agent Modibo Barcelona believed in him, and Jean-Clair thought he was already a phenomenon. Very sorry
Crazy days of the young West Ham striker: played in two matches and scored in his debut game for the team
Solskjaer approved Lingard's departure on loan, although he wanted to keep him. Now the decision is up to the management of Manchester United
Fenerbahce has launched a fundraiser for Ozil's move and hopes to raise 2 million euros. Debt of the club - 520 million